Подорожі

Відпочинок в Україні: куди поїхати на вихідні

У травні 2021 року для українців залишаються закритими країни ЄС, однак деякі держави відкрили кордони або ж послабили правила відпочинку. Водночас, довгі вихідні на травневі свята дозволяють відкрити для себе Україну.

Однак варто пам'ятати, що деякі регіони все ще знаходяться у «червоній» зоні карантину, а це значить, що у них не працюють ресторани та кафе. Також там не працюють музеї, однак завжди можна влаштувати відпочинок на природі.

Харківська область

Харків — Екопарк Фельдмана — Кицівка — парк «Гомольшанські ліси» — Краснокутськ

Куди поїхати на вихідні: Екопарк Фельдмана

На території Слобожанщини є безліч мальовничих місць, де можна провести вихідні на природі. Першим пунктом маршруту може стати Екопарк Фельдмана. Це ландшафтний парк неподалік від Харкова. До нього можна дістатися навіть без машини – на безкоштовному автобусі.

У парку мешкають понад 2 тис. тварин, на яких можна подивитися: тигри, капібари, вовки, ведмеді, скунси, альпаки та навіть гієни.

Куди поїхати на вихідні: Кицівська пустеля

Наступним пунктом маршруту Харківською областю можна порекомендувати Кицівську пустелю. Це гарне місце, щоб зробити фотографії для Instagram. Ця місцевість є домівкою для рідкісних видів комах. Також можна відвідати й Кицівський заказник, де можна побути серед природи.

Куди поїхати на вихідні: Гомольшанські ліси

Наступним місцем для відвідування може стати парк «Гомольшанські ліси». У ньому налічується понад 1 тис. видів рослин, з-поміж яких кожну четверту занесено до «Червоної книги». Тут росте 600-річний дуб — найстаріший в Україні. Крім того, на території парку є можливість замовити екскурсію.

Куди поїхати на вихідні в Україні: Краснокутський дендропарк

Також можна відвідати Краснокутський дендропарк. Його заснували понад 200 років тому. До парку було завезено понад 600 видів екзотичних рослин, які згодом розповсюдили на території інших парків. Також у дендропарку є ціла галерея дерев’яних скульптур за мотивами творів Пушкіна.

Житомирська область

Житомир — Соколовський кар’єр — Коростишівський кар’єр — Радомишль — Поліський заповідник

Куди поїхати на вихідні: Соколовський кар’єр

Житомирщина також має що запропонувати туристам. Першою локацією для відпочинку у вихідний день може стати Соколовський кар’єр, що розташований у межах міста. Кар’єр має глибину понад 100 метрів. Це місце може бути цікавим не тільки для відпочиваючих, а й для дайверів.

Водоймі понад 20 років, а утворилася вона на місці гранітного кар’єру. Варто зазначити, що кар’єр все ще працює. Однак місцеві жителі кажуть, що охоронці пускають на територію відпочиваючих та дайверів.

Куди поїхати на вихідні: Коростишівський кар'єр

Далі можна відвідати ще й Коростишівський кар'єр. Це штучно створене озеро, яке утворилося внаслідок затоплення гранітного кар'єру у місті Коростишів. Висота скель сягає 10 м, а вода в озері має незвичний бірюзовий відтінок. Поєднання скелястих берегів та змішаного лісу робить цю місцевість схожою на пейзажі Карелії.

Куди поїхати на вихідні: Радомишль

Після відвідування кар'єру варто побувати у місті Радомишль. У ньому розташовується єдиний у світі музей української домашньої ікони. Крім того, там є папірня, у якій можна дізнатися про те, як виготовляли папір. Все це розташовується у замку «Радомишль», у якому навіть можна заночувати.

Куди поїхати на вихідні: Поліський заповідник

Ще один вихідний можна провести на природі. Між річками Уборть та Болотниця у селі Селезівка розташовано Поліський заповідник. Серед соснових лісів та озер живуть рисі та лосі.

Черкаська область

Черкаси — Корсунь-Шевченківський — Буки — Умань — Тясминський каньйон

Куди поїхати на вихідні: Корсунь-Шевченківський

Якщо усі цікаві місця Черкас вже знайомі, то можна провести вихідні, подорожуючи областю. Першою локацією, яку можна відвідати, може стати місто Корсунь-Шевченківський. Тут багато історичних цікавинок, а також природа, якою можна милуватися.

Пам’ятки, які варто відвідати у Корсунь-Шевченківському:

  • палац Лопухіних;
  • парк та історичний музей;
  • музей історії битви під Корсунем;
  • статуя Русича на острові посеред річки Рось;
  • пороги річки Рось;
  • дамба — пішохідний міст.

Куди поїхати на вихідні: Букський каньйон

Іншу частину дня можна провести у живописному Букському каньйоні. У ньому можна залишитися на пікнік чи просто погуляти на природі. Також там збереглися руїни водяного млину XIX сторіччя та гідроелектростанції 1929 року.

Варто зазначити, що у теплу пору року у каньйоні може бути багато туристів.

Куди поїхати на вихідні: парк Софіївка

Далі можна відвідати Умань, а саме відомий парк «Софіївка». Парк було засновано ще у XVIII сторіччі. В оформленні парку використано сюжети римської та грецької міфології. Також тут є гроти та водоспади. А за окрему плату можна покататися на човні підземною річкою Ахеронт.

Куди поїхати на вихідні: Тясминський каньйон

Останнім пунктом маршруту стане Тясминський каньйон у місті Кам'янка. Це цінна пам'ятка природи. Стрімкі, майже прямовидні скелі на лівому боці річки піднімаються вгору подекуди на 12—15 метрів. Скелі густо поросли молодим лісом з татарського та американського кленів, глоду та інших порід. Крім гарних фото, у каньйоні можна просто погуляти або зробити пікнік на природі.

Читати на The Page

Lite

Невідома Гуцульщина: що подивитися в Покуто-Буковинських Карпатах

Життя

AB InBev Efes Україна: як фокус на збереженні та розвитку потенціалу команди забезпечує успіх компанії

Погляди

Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки