Подорожі

Необароко, новітній SPA та ікра щуки: чому варто відвідати одеський Bristol

Журналістка The Page цього місяця мала нагоду відвідати перлину Чорного моря — сонячну Одесу. Привід був особливий — 125-річчя одного з найстаріших готелів міста — Bristol Hotel 5* Odesa. Навіть масований ракетний обстріл країни не зіпсував довгоочікуваний відпочинок, адже готель обладнаний укриттям, завдяки якому почуваєшся у безпеці навіть при обстрілах. То ж про Одесу, величний Bristol, його вишукану кухню та унікальну атмосферу — розповідаємо в нашому матеріалі.

Про готель Bristol

Побудований у 1898-1899 роках за проєктом відомих архітекторів Александра Бернардацці та Адольфа Мінкуса, Bristol розташований у самому центрі міста — на вулиці Італійській. Його історія така ж непроста, але водночас і захоплююча, як і історія Одеси. Переживши революції, війни, окупацію та безліч інших історичних подій, готель вистояв. Сьогодні він має статус пам’ятки архітектури, що перебуває під захистом ЮНЕСКО, та тішить око одеситів і гостей міста.

Реконструкція

Bristol, збудований наприкінці XIX століття, упродовж десятиліть зберігав свій статус одного з найвишуканіших закладів Одеси. Проте з часом будівля потребувала оновлення, і з 2002 до 2010 року готель було закрито на масштабну реставрацію.

Роботи спрямували на збереження історичної цінності будівлі. Первісний архітектурний вигляд споруди, включно з декоративною ліпниною, скульптурними композиціями та кольоровою гамою, яку задумав Александр Бернардацці, було відновлено з особливою увагою до деталей.

Водночас готель осучаснили, створивши нові комфортабельні номери та додавши SPA-комплекс. Проєкт реставрації, розроблений дизайнеркою Наталією Мержієвською, дозволив інтегрувати сучасні рішення, зберігши дух історичної епохи.

До речі, це один з найкращих SPA, в якому мені довелося побувати: є і басейн з панорамним видом та затишною терасою, звідки можна дивитися на місто та спостерігати за життям типового одеського дворика; і фітнес-центр для тих, хто слідкує за здоров’ям; і комплекс лазень з фінськими та римськими саунами для відпочинку після насиченої прогулянки Одесою, а також послуги масажу та різні естетичні ритуали.

SPA Bristol Hotel 5* Odesa

SPA Bristol Hotel 5* Odesa

SPA Bristol Hotel 5* Odesa

SPA Bristol Hotel 5* Odesa

Важливо, що оновлений готель Bristol став справжнім символом п’ятизіркової розкоші в Одесі, адже архітектори вдало поєднали атмосферу старовинної елегантності з сучасними зручностями.

Екстер’єр та інтер’єр

Чотириповерхова будівля готелю у стилі необароко, з фасадами біло-рожевого кольору, гармонійно доповнює архітектурну спадщину міста, не поступаючись таким перлинам, як Одеський театр опери та балету чи Спасо-Преображенський собор.

Фасад Bristol Hotel 5* Odesa

Фасад Bristol Hotel 5* Odesa

Інтер’єр готелю Bristol не менш вражає, ніж екстер’єр. Вперше ступивши на сходи з рідкісного мармуру Беж Розе; побачивши відреставровані статуї богині родючості та сирени; піднявши погляд на італійські люстри та ліплення на стелях, — ніби опиняєшся у романі Джейн Остін.

Всі номери готелю, за винятком тематичних люксів, також зберігають стиль необароко і єдину кольорову гаму. Залежно від категорії номера, це червоний із золотом, жовтий із зеленим, червоний із синім або більш стриманий бежево-синій. Незалежно від рівня комфорту номера, всюди присутні італійські меблі Angelo Cappellini, шовкові шпалери та розкішні люстри.

Номери Bristol Hotel 5* Odesa

Номери Bristol Hotel 5* Odesa

Номери Bristol Hotel 5* Odesa

Номери Bristol Hotel 5* Odesa

Номери Bristol Hotel 5* Odesa

Номери Bristol Hotel 5* Odesa

Номери Bristol Hotel 5* Odesa

«Ідеальне поєднання екстер'єру та інтер'єру – саме тому сьогодні Bristol Hotel 5* Odesa називають найкращим зразком відновленої історичної спадщини Одеси», — зазначають у готелі.

Звісно, одягнути пишну сукню і спустися на бал мені не вдалося, але я мала нагоду скуштувати вишукані страви від шеф-кухаря ресторану Bristol.

Ресторан Le Grand Café Bristol: талановитий шеф та вишукана кухня

Існує поширена думка, що ресторани при готелях відвідують виключно постояльці під час сніданку. Однак це точно не про Le Grand Café Bristol. Цей ресторан наповнений у будь-який час — насамперед завдяки бренд-шефу. Недарма готель витратив пів року на пошуки саме його — норовливого та винахідливого Айка Вейшторта.

Айк Вейшторт родом з Вірменії, там він почав свою гастрономічну карʼєру. Працював у готелях по всьому світу, включаючи ті, що мають зірки Michelin. Цей безцінний досвід допоміг Айку розвинути кулінарний талант.

«У мистецтві кулінарії — кухарі є художниками. Пробувати завжди щось нове та готувати для різних людей — це як виставляти картини в різних країнах світу» — каже Айк.

Айк Вейшторт

Після відвідин Le Grand Café Bristol можу сказати одне: поєднувати непоєднуване і робити це настільки вишукано, передаючи вайб Одеси та характер самого шефа, — це про Вейшторта. Шеф поєднує класичні рецепти з сучасними техніками, але ставку робить на сучасну гастрономію з використанням місцевих продуктів.

Раніше я уявити не могла, що такі незвичні комбінації можуть бути настільки смачними. Тартар з яловичини з соусом Мацухіса, ікра щуки з сирним кремом, яку подають з вафлями з пармезаном, гарбузовий крем-суп з пікантною ноткою горгонзоли, смажена качина грудка з печеним буряком та кремом з вишні — спробувавши це вперше, я була вражена. А свіжа тюлька з Понзу з томатами мікадо та соусом Міланезе, яку ми разом з Айком придбали на легендарному Привозі, стала однією з моїх найулюбленіших страв.

Смак страв розкривається у поєднанні з українськими винами, зокрема Shabo, що виробляються в Одеській області. Офіціанти пройшли спеціалізовані курси сомельє, чудово орієнтується в асортименті вин і зможуть підібрати ідеальне вино до вашої страви.

Ресторан Le Grand Café Bristol

Bristol Hotel залишив по собі неймовірні враження. Емоції тільки посилюються від розуміння, що в цих номерах колись зупинялись американський письменник та журналіст Теодор Драйзер, нобелівський лауреат з літератури Іван Бунін, українська кінодіва епохи німого кіно Віра Холодна, музиканти, зірки кінематографу, міжнародні політичні діячі. І хоча ці великі імена належать минулому, світових зірок можна зустріти за сніданком і сьогодні. Цей неймовірний експіріенс The Page радить повторити кожному, хто зараз читає цей текст.

Читати на The Page

Життя

Підземелля, сучасне мистецтво, 200 гривень — чому Луцьк входить до топ-10 туристичних місць України

Подорожі

Відпочинок у Карпатах: чим у 2024 році дивує Трускавець, окрім мінеральної води

Подорожі

Мандрівки на шкільні канікули: як змінилися пріоритети українських туристів у 2025 році