Конкурс «Євробачення» у 2021 році пройде за одним із трьох сценаріїв. Однак через пандемію коронавірусу доведеться відмовитися від класичного формату.
Фото: David von Diemar / Unsplash
Наразі організатори обирають один із варіантів проведення «Євробачення», йдеться у повідомленні на сайті конкурсу.
Основним пріоритетом обраного варіанту буде безпека та здоров'я учасників і глядачів. Перший півфінал відбудеться 18 травня, другий — 20 травня, а гранд-фінал — 22 травня.
Варіанти проведення «Євробачення» у 2021 році
Серед можливих варіантів — проведення як онлайн-конкурсу серед артистів, так і офлайн виступи у Нідерландах без глядачів.
Водночас організатори запевнили, що не розглядають варіант скасування конкурсу, який у будь-якому разі відбудеться у травні 2021 року. Рішення про формат конкурсу приймуть уже найближчим часом.
Через несприятливу ситуацію з коронавірусом у світі організаторам довелося відмовитися від варіанту А, який передбачав класичний формат конкурсу.
Фото: NPO / NOS / AVROTROS
Варіант B
Організатори зосередили всі зусилля на сценарії В. Він передбачає проведення соціально-дистанційованого конкурсу з артистами, які виступатимуть у Роттердамі. Однак масштаб конкурсу буде зменшено, а учасникам доведеться дотримуватися соціальної дистанції.
Зокрема у цьому варіанті передбачені суворі заходи безпеки, наприклад, часті тестування на коронавірус серед учасників.
Також ті делегації, які не зможуть поїхати до Роттердаму, виступатимуть у прямому ефірі з використанням відеозапису. А ті, хто приїде, — виконуватимуть свої пісні наживо на сцені.
Крім того, буде скорочено кількість глядачів, або взагалі заборонять їхню присутність.
Фото: NPO / NOS / AVROTROS
Сценарій C
Ще одним варіантом проведення конкурсу може стати формат, коли ніхто з артистів не поїде до Нідерландів. Такий варіант застосовуватиметься, якщо діятимуть обмеження на подорожі.
Замість цього на сцені арени «Роттердам Ахой» ведучі вестимуть шоу та заповнюватимуть інтервали між виступами учасників.
Артисти ж, зі свого боку, виступатимуть у прямому ефірі. Водночас буде зменшено кількість живої аудиторії, або ж виступи пройдуть взагалі без неї. Це залежатиме від правил місцевого самоврядування.
Сценарій D
Якщо ж буде введено локдаун у Нідерландах, то конкурс пройде повністю онлайн без аудиторії та віртуальних заходів.
Водночас «Євробачення» транслюватиметься з арени у Роттердамі за будь-яких сценаріїв, зазначили організатори.
Також уряд Нідерландів запевнив, що у разі проведення «Євробачення» за сценарієм B усі артисти та делегації, які беруть участь, зможуть в'їхати до Нідерландів.
Фотогалерея
Євробачення-2021. Фото: NPO / NOS / AVROTROS