Життя

Жива чи штучна: як обрати новорічну ялинку

Зимові свята вже не за горами, тож питання про те, як прикрасити свою домівку до Нового року та Різдва, знову стало актуальним. Одним із найважливіших складників для створення святкового настрою є ялинка. The Page Style зібрало корисні поради щодо того, яке новорічне дерево краще обрати.

Живі ялинки: як не натрапити на браконьєрів і переконатися у свіжості дерева

Яку ялинку краще купувати: корисні поради. Фото: Unsplash

В Україні й досі багато стихійних ринків, на яких продаються незаконно зрубані ялинки. Купуючи їх, ви фактично підтримуєте браконьєрство та вирубку лісів. Крім того, ви не зможете переконатися в тому, що таке дерево вирощене в безпечному місці, а не, наприклад, у Чорнобильській зоні.

Однак сьогодні можна запросто купити сертифіковані ялинки в спеціалізованих місцях продажу. Щоб перевірити, чи дерево є легальним, скористайтеся сайтом Державного агентства лісових ресурсів чи спеціальним застосунком «Ялинка.info». Просто введіть (на вибір) номер бирки на ялинці, номер автомобіля, з якого продають дерево, номер накладної (ТТН) чи лісорубного квитка.

Яку ялинку краще купувати: корисні поради. Фото: Unsplash

Далі варто переконатися у свіжості ялинки. Для цього її треба злегка струснути і провести рукою по голочках — якщо дерево зрубане зовсім нещодавно, вони не мають обсипатися.

Для ще одного тесту зігніть кілька гілочок. У свіжої ялинки вони мусять бути еластичними і швидко набувати попередньої форми. Руки після цього мають пахнути смолою – це ще одна ознака якості дерева.

Придивіться й до стовбура ялинки. Він має бути прямим, рівним, без тріщин. Ободок на зрізі стовбура свідчитиме про те, що дерево зрубали давно й довго воно не простоїть.

Яку ялинку краще купувати: корисні поради. Фото: Unsplash

Жива ялинка принесе в дім натуральний аромат хвої, доповнить атмосферу домашнього затишку й не займатиме місце після завершення свят. Водночас встановити її подекуди набагато важче, ніж штучний аналог. До того ж жива ялинка осипається, тож голочки доведеться часто прибирати.

Якщо ви все-таки обрали традиційний варіант новорічного дерева, не забудьте про його утилізацію й у жодному разі не викидайте просто на смітник. Ялинка, яка потрапила на звалище, уже не зможе розкластися в природний спосіб і замість того, щоб перетворитися на добриво, активно виділятиме в повітря шкідливі речовини.

Альтернатива зрубленому дереву: чому ялинки в горщиках набувають популярності

Яку ялинку краще купувати: корисні поради. Фото: Unsplash

Є ще один варіант для тих, хто хоче досягти максимально нейтрального вуглецевого сліду й водночас створити для себе та рідних новорічний настрій. Це – ялинки в горщиках, які останнім часом набирають популярності. Річ у тім, що після свят їх можна висадити у відкритий ґрунт.

З-поміж найпопулярніших сортів – ялинка звичайна та ялиця. Обираючи дерево, зверніть увагу на його кореневу систему: якщо коріння товсте та обрізане, під час висадки в ґрунт дерево не приживеться.

Ялинка в горщику потребує особливого догляду, тому в кімнаті, де її розміщено, треба дотримуватися температурного режиму (не більш як +20°C). Крім того, дерево необхідно регулярно поливати та обприскувати водою.

Як правильно обрати штучну ялинку

Яку ялинку краще купувати: корисні поради. Фото: Unsplash

Для тих, кому з тих чи інших причин не подобаються живі ялинки, альтернативою може стати купівля штучного новорічного дерева. А щоб мінімізувати його шкідливий вплив на довкілля, намагайтеся використовувати таку ялинку якомога довше, а після завершення строку експлуатації віддайте її на перероблення.

Не купуйте занадто дешевий виріб, адже за низькою ціною, ймовірно, ховатимуться неякісні матеріали. Зазвичай для виготовлення штучних дерев використовують:

  • монофіламентну нитку – досить жорсткий якісний матеріал, що робить ялинку «пухнастою»;
  • ПВХ плівку – міцний еластичний матеріал;
  • поліпропілен – такий матеріал найбільш точно імітує живе дерево.

Зверніть увагу: незалежно від матеріалу виріб не мусить мати різкого хімічного запаху. Якщо у вас виникли певні сумніви, запитайте в продавця сертифікат якості, аби переконатися, що використання ялинки буде безпечним для вас і вашої родини.

Яку ялинку краще купувати: корисні поради. Фото: Unsplash

Крім того, є кілька механізмів складання виробу:

  • шарнірний механізм (каркасне складання) – ялинка розбирається на кілька частин, а кожен ряд гілок кріпиться до основи. Розбирати та зберігати таку конструкцію найпростіше;
  • розбірний механізм (ствольне складання) – дерево складається із цільного або розбірного каркаса та окремих гілок, які кріпляться до нього за допомогою спеціальних гачків. Така конструкція підійде тим, хто має мало місця для зберігання ялинки впродовж року;
  • нерозбірний механізм (лита конструкція) – здебільшого це маленькі ялинки, якими прикрашають столи та підвіконня. Вони міцні, але зберігати їх незручно, оскільки дерева займають багато місця.

Хрестоподібна підставка під виріб буде стійкішою, ніж кругла. Також краще обирати металеву «ніжку»: хоча пластик дешевший, він менш надійний.

Щодо висоти штучного дерева – орієнтуйтеся не лише на власні побажання, але й на реальні можливості вашої оселі. Тому якщо ви хочете мати святкову ялинку вдома, а місця для неї у квартирі майже немає, оптимальна висота для вас – до 90 см.

Зображення на обкладинці: Unsplash

Читати на The Page

Життя

Благодійна паска: де купити великодню випічку, щоб зробити добро

Життя

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі

Життя

Рецепт дня: сливовий пиріг від The New York Times