Австрійці починають святкувати Різдво, ще коли на деревах жовтіє осіннє листя. Святкові декорації готують майже із середини жовтня, а наприкінці місяця вже можна пити глінтвейн або пунш із видом на головні історичні пам'ятки країни. Відень відомий своїми розкішними ярмарками одразу у кількох частинах міста, а працюють вони із середини листопада до кінця грудня. The Page розповідає, що треба знати про Різдво в Австрії.
Як Відень перед Різдвом перетворюється на зимову казку
Хоча у Відні майже не зустрінеш сніг, напередодні Нового року тут неможливо не відчути святкову атмосферу. Прикрашене усе місто, починаючи від головних соборів та пам’яток на центральних вулицях і закінчуючи маленькими кафе та крамничками. Усюди лунають усім відомі новорічні пісні.
Різдвяні ярмарки Відня відомі у всьому світі своєю пишністю та яскравістю. Загалом у місті щороку відкривається близько десяти святкових локацій. Головний різдвяний ярмарок Відня знаходиться перед ратушею у центрі міста. Окрім сотні різних кіосків зі смаколиками, на площі є інтерактивні тематичні інсталяції, велика ковзанка, а також дерево закоханих.
Головний різдвяний ярмарок Відня перед ратушею
Головний різдвяний ярмарок Відня перед ратушею
Ще один невеличкий ярмарок знаходиться біля головного собору Відня – на площі Штефансплац. Навіть у будні дні в робочий час натовпи охочих купують смаколики та фотографуються біля історичної будівлі.
Віденський різдвяний ярмарок на площі Штефансплац
Два головних замки Відня – Бельведер і Шенбрунн – також відкривають святкові крамнички на своїй території. Біля Шенбрунну також є ковзанка із синтетичним льодом.
Віденський ярмарок біля замку Бельведер
Віденський ярмарок біля замку Шенбрунн
Віденські святкові ярмарки також можна знайти на затишних вуличках біля центру міста. Різдвяний ярмарок Шпіттельберга – це десятки затишних кіосків зі смаколиками, прикрасами та сувенірами, розташованими на кількох вузеньких вуличках.
Різдвяний ярмарок Шпіттельберга – Відень
Які ціни на різдвяних ярмарках Відня
Ціни на віденських ярмарках можуть дещо відрізнятися залежно від району, проте у середньому виглядають так:
- Глінтвейн 0,25 л – 5 євро (близько 220 грн).
- Пунш 0,25 л – 6 eur (близько 260 грн.;
- Чай 0,25 л – 5 євро.
- Смаколики – від 2,50 до 6 євро (близько 110-220 грн).
- Чай 0,25 л – 5 євро.
- Печена картопля – 7,50 євро (близько 330 грн).
- Ковбаса – 7,50 євро.
- Пиво 0,3 л – 7 євро (близько 305 грн).
Як австрійці святкують Різдво
24 грудня – головний день різдвяних святкувань. Родини збираються разом, прикрашають ялинку, яку, за традиціями, мають ховати від дітей до урочистого моменту. В Австрії подарунки приносить Christkind (Маленький Ісусик), а не Санта-Клаус.
Більшість австрійців – католики. Вони відвідують урочисті різдвяні меси, створюють вертепи, співають різдвяні колядки, а у церквах проводяться урочисті богослужіння.
25-26 грудня – офіційні вихідні, коли австрійці продовжують святкування, відвідують рідних і друзів та влаштовують спільні святкові обіди.
Що таке Адвент
За чотири тижні до Різдва в Австрії починається особливий час підготовки – Адвент. Родини створюють традиційні адвент-вінки з чотирма свічками, які послідовно запалюють щонеділі. Діти отримують адвент-календарі з маленькими подарунками або шоколадками.
Який вигляд має адвент-вінок
Що таке парад Крампусів
Напередодні Різдва у деяких регіонах Європи існує традиція влаштовувати свято на противагу дню Святого Миколая – парад Крампусів. За легендою, це демонічні істоти, які є повною протилежністю самого Святого Миколая. В Австрії такі ходи відбуваються в альпійських регіонах.
Під час парадів Крампусів люди переодягаються у створіння, зазвичай повністю покрите темною шерстю, з довгим язиком та страшними іклами. Крампуси зазвичай носять дзвіночки та ланцюги, якими можуть бити охочих подивитися на подію.
Який вигляд мають Крампуси