Фото: zik.ua
ЄС планує запровадити в регуляторну економічну політику більше правил, спрямованих на протекціонізм внутрішнього виробника, щоб забезпечити європейські компанії великою перевагою на глобальних ринках.
Розроблена стратегія включає і більш агресивне використання інструментів торговельного захисту проти іноземних компаній, які користуються державною підтримкою, йдеться в документі Європейської комісії, передає Reuters.
«Ця стратегія задає контури нової промислової політики, яка дозволить ЄС залишатися глобальної економічної силою», — йдеться в документі.
Керівництво Євросоюзу прагне захистити неконкурентоспроможні галузі шляхом протекціоністської політики і бути більш жорстким до країн або компаній, які користуються преференціями від своїх держав.
Нова економічна політика ЄС також передбачає створення правової основи для полегшення доступу до великих масивів даних і обміну ними, щоб компанії могли використовувати технології штучного інтелекту і блокчейн.
В рамках програми ЄС буде просувати проекти, що представляють спільний європейський інтерес (IPCEI). Зокрема, це стосується розвитку технологій чистого водню, низьковуглецевої промисловості та мікроелектроніки.
«ЄС мобілізує всі відповідні інструменти, включаючи вироблення регуляторних актів, стандартів, міжнародних фінансових інструментів, торгові угоди, державні закупівлі та права інтелектуальної власності, щоб використовувати свої переваги», — йдеться в документі.
Контекст. Декілька країн і компанії ЄС закликали Брюссель прийняти більш амбітну стратегію промислової політики побоюючись, що виробники з інших регіонів можуть скористатися перевагами відкритих ринків Європи. Цей аргумент був приведений німецьким конгломератом Siemens і французьким виробником важкого машинобудування Alstom.
Нова економічна стратегія ЄС застерігає іноземні уряди від несправедливого зміцнення своїх компаній при обмеженні доступу до їх ринків. В іншому випадку ЄС готовий вдаватися до таких же заходів.