Нацбанк поліпшив прогноз інфляції на цей рік

Олег Чурій. Фото: УНІАН

Олег Чурій. Фото: УНІАН

Інфляція в Україні в 2019 році може впасти майже до 6%, порівняно з 9,8% та 13,7% у 2018 і 2017 роках відповідно. Про це на Ukrainian Wealth Management Forum заявив заступник голови Нацбанку Олег Чурій, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

Він також сказав, що в 2020 році рівень інфляції в Україні буде 5%+/- 1 процентний пункт. Втім, за його словами, цього року теж можливий такий сценарій, враховуючи, що Нацбанк зараз спостерігає сильне зниження інфляції.

Чурій також сказав, що облікова ставка може впасти до 9% наприкінці наступного року і до 8% до кінця 2021-го, додавши, що ставки будуть знижувати для тих, хто приймає інвестиційні рішення.

Telegram Logo

«Імовірно, потрібно буде заходити в більш довгі інструменти, таким чином фіксуючи свою прибутковість», — уточнив він.

Варто зазначити, що протягом 2019 року Нацбанк утримував прогноз інфляції на рівні 6,3%. Регулятор також прогнозував її зниження до 2020-го до 5%,а в 2021-му інфляція повинна триматися на цьому ж рівні.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Як можна зупинити «Північний потік-2» — найбільш ефективні дії України

Щоб ефективно протистояти завершенню будівництва газопроводу «Північний потік-2» Україні та її союзникам необхідно застосовувати Міжнародне морське право.

Україна відновила історичний рекорд щодо експорту зернових — Мінекономіки

За даними Держмитслужби 2019/2020 маркетинговий рік завершився новим історичним рекордом — на зовнішні ринки поставлено 57,2 млн тонн зернових, зернобобових та борошна.

«Социс» показав рейтинг Зеленського та партій

Якби вибори в Україні відбулися найближчим часом, то за президента Володимира Зеленського проголосували б 36,6% з тих, хто пішов би на вибори. За лідера партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка — майже 21%.