Чому керівники повертають працівників в офіси: чи залишиться в Україні віддалена робота

Чому керівники повертають працівників в офіси: чи залишиться в Україні віддалена робота. Фото: Work.ua

Роботодавці по всьому світу, включаючи Україну, хочуть повернути працівників в офіси. У 2024 році лише 17% українських компаній перевели команду у «гібридний» формат роботи. 5% роботодавців погодилися на віддалений режим для команди. Про це свідчать результати дослідницького проєкту «Барометр ринку праці 2024».

Чому керівники хочуть повернути працівників в офіси

Переважна більшість шукачів роботи та зайнятих спеціалістів вважають можливість працювати у віддаленому або гібридному форматі великою перевагою та мотивуючим фактором.

Водночас більшість роботодавців хочуть бачити команду в офісі навіть попри численні дослідження про те, що віддалений формат роботи не впливає на зниження продуктивності працівників та рівень залученості у робочі процеси.

Начальники пояснюють це, зокрема, тим, що у віддаленому форматі складніше організувати роботу з працівниками та контролювати їх весь робочий час. Крім того, велика частка керівників основним критерієм продуктивності працівників вважає восьмигодинну присутність на робочому місці, а також вчасний початок робочого дня.

У 2024 році лише 17% українських компаній перевели команду у гібридний формат роботи. 5% роботодавців погодилися на remote-режим своїх працівників команди. Тоді як 59% не змінили режим роботи, показало дослідження.

Керівники хочуть бачити працівниках в офісах. Джерело: GRC.UA

Водночас 14% компаній вважають повернення працівників на повний робочий день у офіси одним з основних викликів роботи з персоналом сьогодні та у найближчі 2-3 роки. Також кожна п’ята компанія (21%) називає створення більше можливостей для роботи віддалено одним з важливих напрямків роботи з персоналом.

Як працівники ставляться до віддаленої роботи

За 2024 рік для українців зросла важливість працювати віддалено – з 32,9% у 2023-му до 44,6% наприкінці минулого року.

Гнучкий графік роботи став теж більш бажаним для працівників за останній рік. Якщо у 2023-му про важливість цього фактору говорили 30,6% спеціалістів, то наприкінці 2024-го – 32,4% фахівців.

Можливість працювати віддалено та гнучкий графік роботи увійшли до топ-5 ключових факторів, окрім зарплати, які утримують працівників на поточному місці роботи.

Водночас 28% працівників назвало відсутність remote-формату роботи одним з факторів демотивації та однією з причин покинути поточне місце роботи.

Нагадаємо, найбільш високооплачувані вакансії з частковою зайнятістю та гнучким графіком у сферах продажу нерухомості, будівництва та агробізнесу. Водночас найбільше вакансій у сферах клінінгу та домашнього персоналу.

Читати на The Page