Депутати та бізнес критикують урядовий проєкт підвищення податків

Критика законопроекту про збільшення податків. Джерело: Depositphotos

Депутати та бізнес розкритикували нещодавній законопроєкт Кабінету Міністрів щодо збільшення податків. Особливу увагу звернули на пункти про військовий збір та податки на імпорт авто. Передбачається підвищити ставку військового збору з доходу громадян з 1,5 до 5%, а також планується оподатковувати купівлю нового авто у розмірі 15% від вартості.

Так, перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк назвав законопроєкт соромом. На його думку, запропоновані кроки не є логічними і навіть шкідливі для України, оскільки такий підхід може збільшити тіньову економіку.

Ярослав Железняк вважає, що цей законопроєкт не набере в парламенті необхідну для ухвалення кількість голосів:

  • Текст податкових змін має бути значно змінений. Без безглуздого непрацюючого піару з назвою «військовий збір».
  • Так само мають бути скорочені всі зайві видатки. Якраз менше буде потрібно грошей на податки.
«Одночасно ми маємо показати, що ситуація, коли держава втрачає на контрабанді, нелегальних ринках і закупівлях рівнозначні гроші, не повториться. Тому чекаємо голосування за реформу митниці і запуск комісії з відбору голови БЕБ. І тоді можна про щось говорити», — підкреслив нардеп.

Із Железняком згоден і голова Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко. Він в емоційній формі розкритикував законопроєкт, зазначивши, що у разі ухвалення імпорт автомобілів просто припиниться.

Військовий збір на фізосіб — 5%? Тут нікуди не дінемось і будемо платити! А ось 15% військовий збір на автоімпорт? Зараз платять 5% пенсійний збір. Зробили б ще 5% військового і теж платили б. А ось 15%? Є загроза, що автоімпорт просто припиниться і замість додаткових 15% військового бюджет втратить і 5% пенсійного!

Так чи інакше, найближчим часом документ вирушить на розгляд до парламенту, де вже депутати вирішуватимуть, запроваджувати нові правила оподаткування чи ні.

Читати на The Page