Банківський кешбек – огляд популярних пропозицій. Фото: Hotline
Програми лояльності допомагають продавцям товарів і послуг залучати та утримувати клієнтів. Їхнім різновидом є кешбек (cashback), тобто повернення споживачеві частини витрачених ним грошей. Цим інструментом користуються в різних видах бізнесу. Зараз ми розповімо про банки. Пропонуючи клієнтам кешбек, вони заохочують частіше користуватися платіжними картами й розплачуватися за рахунок кредитних лімітів.
Як працює кешбек
Загалом механізм банківського кешбеку виглядає наступним чином. Коли покупець оплачує купівлю карткою, продавець сплачує близько 2% комісії за здійснення безготівкового платежу. Частина цих грошей йде банку-власнику термінала, а частину платіжні системи (Visa, MasterCard тощо) перераховують банку, що випустив карту. Цими грошима банк і готовий поділитися з власником карти.
Найчастіше банки співпрацюють із певними магазинами, службами доставки, мережами АЗС тощо. Під час купівлі в таких партнерських точках пропонується підвищений кешбек — до 50% суми чеку. У такому разі частина вартості купівлі продавець товару відраховує банку, а той — покупцеві підвищений кешбек.
Переважно кешбек повертається у вигляді грошей на картковий рахунок. Їх можна використовувати для придбань або перевести в готівку. Іноді на використання цих грошей можуть накладатися деякі обмеження (досягнення певної суми, використання після певного періоду часу тощо). Але слід враховувати, що завжди під час переведення в готівку кешбеку банки утримують 19,5% суми. Це — податок на доходи фізосіб і військовий збір.
Здебільшого кешбек повертається у вигляді бонусів, які можна витратити в певних торгових точках. Такими бонусами можуть також бути милі в програмі лояльності авіакомпаній. Про це ми розповімо докладніше нижче.
Для огляду The Page відібрало найпопулярніші нині в Україні банківські кешбек-програми.
Кешбек від «Монобанк» (банк «Універсал»)
Кешбек від «Монобанк»
«Монобанк» — один із найпопулярніших «банків у телефоні». Щомісяця клієнти можуть обрати дві з шести категорій із нарахуванням кешбеку від 2% до 20% (зокрема на кредитні кошти — максимум 1%). Максимальний розмір кешбеку від банку обмежений 500 грн на місяць, а отримати повернення від партнерів можна без обмежень.
Кешбек від «Альфа-банк»
Кешбек від «Альфа-банк»
У «Альфа-банку» є програма винагород для клієнтів Cash'U CLUB. Клієнтам доступний грошовий кешбек від 1 до 10% і можливість вибору 2 — 7 категорій залежно від статусу в програмі. Інакше кажучи кажучи, активним користувачам доступно більше категорій для отримання кешбеку. Крім цього, всім клієнтам доступні додатково 0,5% за розрахунки гаджетом з Apple Pay і Google Pay. Максимальна сума — 1000 грн на місяць. Серед цікавих особливостей — кешбек збільшується під час розрахунків кредитними коштами.
Кешбек від ПУМБ
Кешбек від ПУМБ
Кешбек користувачам банку доступний за картами «всеКАРТА», «Всеможу». Програма цього банку також має свої особливості — індивідуальний кешбек обирається через Viber-бот. На місяць можна обрати три категорії з поверненням від 1% до 15%. Є партнерські спецпропозиції з поверненням 50%. Ліміт на місяць — 500 грн.
Кешбек від Forward Bank
Кешбек від Forward Bank
Банк пропонує кешбек за дебетовою і кредитною картками «Коко». Клієнти можуть обрати три категорії для отримання 2 — 20%, під час оплати кредитними коштами кешбек підвищується. Максимальна сума накопичення — 1000 грн на місяць за кредитною картою і 300 грн — за дебетовою.
Кешбек від A-bank
Кешбек від A-bank
Кешбек можна отримувати під час оплати картою «Зелена». Щомісяця клієнти можуть обрати дві з шести категорій з нарахуванням від 2% до 20% (водночас на кредитні кошти — не більше як 1%). Максимальний розмір кешбеку від банку обмежений 500 грн на місяць, а від партнерів — без обмежень.
Кешбек від Izibank (продукт ТАСкомбанку)
Кешбек від Izibank
У клієнтів є вибір. Вони можуть обирати дві категорії підвищеного кешбеку (2 — 15%) або повернення 1% зі всіх придбань + у п'ятницю з 17:00 до суботи 11:00 — 2% на кафе. Максимальний розмір кешбеку — 600 грн на місяць до вирахування податків.
Кешбек від Sportbank (Оксі-банк / ТАСкомбанк)
Кешбек від Sportbank (Окси-банк/ТАСкомбанк)
Особливість цього банку — 10% кешбек на товари й послуги, пов'язані зі спортом. Крім цього, доступні традиційні дві категорії з поверненням 1 — 15% і партнерський кешбек. Відсоток підвищується під час оплати кредитними коштами. Щомісячний ліміт — 555 грн.
Кешбек від «Акордбанк» («Найкраща картка»)
Кешбек від «Акордбанк»
Клієнти банку можуть отримати 2 — 20% кешбеку в двох категоріях і додатково 1% усіх витрат. Максимальний місячний ліміт до вирахування податків — 500 грн. Тут є і обмеження кешбеку за одну операцію — 50 грн.
Кешбек «Власний рахунок» (банк «Восток»)
Кешбек «Власный рахунок» (банк «Восток»)
Банк дає змогу повернути 1% зі всіх придбань, 2% — за купівлі в супермаркетах «Сільпо» як під час розрахунку особистими коштами, так і позиковими. Щомісяця користувачі отримують персональні пропозиції від банку. Серед переваг — відсутність максимального ліміту. Головна особливість — кешбек повертається не грошима, а балами програми лояльності «Власний рахунок», використовувати які можна лише в певних торгових точках.
Кешбек від Приватбанку
Банк має програму лояльності «Бонус плюс» («Бонус+»), розроблену для торгових точок, що приймають оплату картками. При розрахунку карткою клієнт отримує бали на свій рахунок «Бонус+». Ці бали можна витратити лише у торговій чи сервісній точці, що у програмі.
Розмір кешбеку – від 1 до 20%. Іноді партнери проводять акції із підвищеним відсотком бонусу.
Наразі програма має близько 950 партнерів по всій країні.