Бізнес-акваріум: російські гроші Ярославського і лобізм «Парі Матч»

перший заступник головного редактора The Page

Як зазвичай по вівторках, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, в нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.

Передусім законопроєкт про введення ринку землі фракція «Слуга народу» винесе на голосування вже у четвер. Його конфігурація є вкрай невигідною для інвесторів, зокрема великих агрокомпаній. Максимальний обсяг концентрації землі в одних руках – 10 тисяч гектарів. Спочатку передбачалося, що буде 100 тис гектарів. Юридичні особи зможуть купувати землю, однак йдеться тільки про компанії з українським капіталом.

«У порівнянні з першим варіантом законопроєкту, нинішній є вкрай невигідним для учасників ринку. По суті, він створює не ринок землі, а його подобу. За такого варіанта розраховувати на значні інвестиції уряду не доводиться», – говорить співрозмовник The Page у «Слузі народу».

Другий законопроєкт, який найімовірніше винесуть на голосування в березні, – це документ про легалізацію грального бізнесу. Як розповіло The Page джерело в комітеті з економічної політики, нинішній варіант законопроєкту вигідний Едуарду Швіндлєрману, власнику компанії «Парі Матч».

В Офісі президента його пролобіював Кирило Тимошенко – заступник голови ОП. Лобістом документа також стали Борис Баум і нардеп Олег Марусяк. Проти законопроєкту в його нинішньому вигляді виступає голова оператора лотереї «МСЛ» Георгій Ложенко і голова комітету Верховної Ради з фінансів, податків та митної політики Данило Гетманцев. В якому варіанті документ дійде до фінішу, поки не зрозуміло. Надто потужні сили виступають «за» і «проти».

Ще одна новина стосується підприємця Олександра Ярославського. Останніми роками він відзначився значною активністю – купівлею банку «Кредит Дніпро», наміром побудувати аеропорт у Дніпрі, інтересом до «Одеського припортового заводу» і «Електроважмашу».

За словами джерела The Page на ринку, Ярославський отримав пропозиції про фінансування своїх проєктів від двох російських підприємців – Романа Абрамовича та Олега Дерипаски.

«По суті, гроші, які використовує підприємець, почасти мають російське походження. Далі між сторонами відбувається розділ прибутку, причому більша частина домовленостей взагалі є усною», – пояснив співрозмовник The Page.
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page