Іранські танкери продовжують постачати нафтову продукцію до Китаю та до ряду інших країн в обхід американським санкціям. Про це повідомляється в розслідуванні впливового видання The New York Times, передає «Інтерфакс-Україна».
Після того, як Вашингтон у травні заборонив іноземним державам вести бізнес з Іраном, у тому числі купувати у цієї країни нафту, і до цього часу газета відстежила пересування 70 іранських танкерів.
Як мінімум 12 іранських танкерів доставляли нафту іноземним державам, пише газета. Опитані аналітики припускають, що шість танкерів заходили в порти Китаю, а інші проходили через Суецький канал і могли постачати нафту до Туреччини або до Сирії.
У 2015 році «шістка» міжнародних посередників (п'ять постійних членів Ради Безпеки ООН і Німеччина) та Іран ухвалили документ, який передбачав скасування міжнародних та односторонніх санкцій щодо Ірану в обмін на його згоду ввести певні обмеження на ядерну програму.
Однак президент США Дональд Трамп розкритикував угоду і вийшов із неї. 5 листопада 2018 року знову вступили в силу американські санкції проти Ірану, які існували до підписання Спільного всеосяжного плану дій.
У квітні адміністрація президента США оголосила про рішення не продовжувати виключення з нафтових санкцій проти Ірану щодо низки країн — Китаю, Індії, Японії, Південної Кореї, Туреччини та інших країн. Ця відстрочка була надана імпортерам, щоб дозволити їм знайти альтернативні джерела покупки нафти. Термін її дії закінчився якраз 2 травня. Це рішення було спрямоване на те, щоб звести до нуля експортні поставки нафтової продукції з Ірану.