Ціна на нафту зростає на світових біржах

Після повідомлення британської нафтокомпанії British Petroleum (BP) про те, що обсяги її видобутку нафти і природного газу в США у 2018 році зросли рекордними темпами за всю історію спостережень, ціни на нафту на світових ринках стали зростати, а ціна нафти марки Brent піднялася до $62,51 барель. Про це повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Підтримку ринку надають прогнози зниження запасів нафти в США, а також очікування, що країни ОПЕК домовляться про продовження терміну дії угоди про обмеження видобутку на зустрічі в липні», — передає агентство.

За даними ВР, основну частину приросту обсягів видобутку нафти і газу в 20018 році забезпечили сланцеві родовища на суші.

Вартість серпневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 18:25 за київським часом 11 червня склала $62,51 за барель, що на $0,22 (0,35%) нижче за рівень попередньої сесії. Ф’ючерси на нафту WTI на липень на Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) подорожчали до цього часу на $0,3 (0,54%) — до $53,56 за барель.

Також ВР повідомила, що в 2018 році виробництво нафти в США виросло на 2,2 млн барелів/добу і стало найвищим зростанням, яке відзначалося для однієї країни.

На думку головного економіста BP Спенсера Дейла, уповільнення темпів глобального економічного підйому може обмежити попит на нафту й газ цьогоріч, а торгові війни можуть призвести до падіння попиту в довгостроковій перспективі.

Контекст

10 червня міністр фінансів Росії Антон Силуанов заявив, що світові ціни на нафту можуть впасти нижче $40/барель, ближче до $30/барель, через зрив угоди про обмеження видобутку. Наприкінці 2016 року ОПЕК та низка країн, що не входять до організації (ОПЕК +), домовилися про скорочення видобутку нафти на 1,8 млн барелів на добу з рівня жовтня 2016 року. Потім у червні 2018 року, коли ціни бурхливо росли в очікуванні жорстких санкцій США проти Ірану, було вирішено наростити видобуток на 1 млн барелів на добу.

Однак після несподівано широких обмежень США для покупців іранської нафти альянс повернувся до скорочення видобутку — на перше півріччя 2019 року його погоджено в 1,2 млн барелів на добу від рівня жовтня 2018 року.

Обмеження, що діяли для ряду країн, закінчились 2 травня. Чергове засідання країн-учасниць ОПЕК +, де буде обговорюватися подальша доля угоди, заплановане на 2 – 4 липня.

Читати на The Page