Остап Віталійович Українець народився 24 квітня 1994 року в місті Калуш Івано-Франківської області. Його батько, Віталій Григорович Українець був лікарем-мікробіологом, а мати, Оксана Омелянівна, музиканткою, учителькою та журналісткою.
Освіту розпочав у Калуській середній школі №10 (2001—2004), продовжив в Івано-Франківській школі-ліцеї №23 (2004—2005) з напрямом «образотворче мистецтво», а з 2005 року навчався в Івано-Франківській українській гімназії №1 з гуманітарним спрямуванням. У цей період, з 2007 по 2012 рік, брав участь у телегрі «Найрозумніший».
У 2012 році вступив до Національного університету «Києво-Могилянська академія», де в 2016 році здобув ступінь бакалавра за спеціальністю «Філологія» та сертифікат програми «Перекладознавство». Продовжив навчання в магістратурі за напрямом «Теорія, історія літератури та компаративістика».
2
Творча діяльність
Остап Українець відомий як письменник, перекладач та культурний діяч. Пише в жанрах історичної прози та фентезі. Серед його робіт:
Роман «Малхут» (2017);
Роман «Транс» (2018);
Роман «Канцелярія хрестових походів» (2019);
Роман «Дискордія» (2021).
Як перекладач, він працював над творами Говарда Лавкрафта, Ніла Стівенсона, Томаса Еліота та інших авторів. Зокрема, спільно з Катериною Дудкою переклав «Повне зібрання прозових творів» Говарда Лавкрафта (томи 1 та 2) та серію книг «Коти-вояки».
3
«Твоя підпільна гуманітарка»
У 2019 році Остап Українець разом із Євгеном Ліром та Катериною Дудкою заснував YouTube-канал «Твоя підпільна гуманітарка». Проєкт спрямований на створення освітніх відеоесеїв з філології, культурології та етнології. Канал швидко набув популярності завдяки глибокому аналізу гуманітарних тем та доступній подачі матеріалу.
У 2021 році команда проєкту заснувала однойменне видавництво, основною метою якого є переклад і публікація етнологічних праць XIX—XX століть з польської, російської, румунської та інших мов, що охоплюють етнічні землі українців.
4
Громадська діяльність
Остап Українець є членом Української Галицької Партії, де очолював секретаріат міської організації в Івано-Франківську. Активно займається волонтерською діяльністю, організовує дитячі табори та читає лекції.
5
Мобілізація до ЗСУ
У березні 2024 року Остап Українець мобілізувався до лав Збройних Сил України. В інтерв'ю він зазначив, що рішення про мобілізацію було усвідомленим кроком, продиктованим бажанням захищати свою країну.
Одразу доєднався до «Культурних сил» – неформального об'єднання військовослужбовців з творчим бекграундом і цивільних діячів, яке намагається просувати українську культуру в країні і у світі.
У цього об’єднання є військовий напрям – «Культурний десант». Його завдання – підтримувати бійців Сил оборони України. Із 2023 року мобільні групи підрозділу виступають на різних ділянках фронту перед військовими, добре їх розуміючи: більшість учасників «Культурного десанту» мають бойовий досвід.
6
Особисте життя та інтереси
Остап цікавиться давніми та сучасними мовами, володіє кількома з них. У підлітковому віці вивчив квенья — одну з мов, створених Дж. Р. Р. Толкіном. У вільний час займається волонтерством та організацією культурних заходів.