Дизайн

Парад мініатюр: компактна техніка для смартквартир

Незаперечна заслуга технічного прогресу — помешкання меншає… а можливості збільшуються! Щоправда, не всі компактні винаходи, що якнайкраще пасуватимуть крихітним квартиркам, коштують дешево. Але рідкісний талант заощаджувати місце там, де його й без того обмаль, вартий витрат. The Page Style обрало десять приладів для приготування їжі, прибирання та розваг у рідних пенатах площею 18 — 30 м2.

Компактна техніка для смартквартир. Фото: Harry Grout / Unsplash

Утім, спершу доведеться визначитися з пріоритетами. Ранкова канапка з кавою чи повноцінне харчування? Холодильник — предмет розкоші чи життєва необхідність? Домогосподарка за потреби чи прибирання самотужки? Без цього аудиту звичок годі і сподіватися на економію та комфорт.

1. Холодильник

Можливо, поціновувачам пива буде достатньо холодильника для напоїв на кшталт тих, що стоять у готельних номерах. Тоді згодиться Zanussi ZRG11600WA розмірами 84,7х49,4х49,4 см. Грошовиті стиляги пожертвують кріслом заради мінібару SMEG FAB10RR із відділенням для льоду (96х54,3х63,2 см). А естети, що раді пропустити бокальчик надвечір, виберуть шафу для вина на сім пляшок AEG SWB61501DG або Fabiano FWC145. А ті, кого заспокоюють повні полички й характерне ляскання дверцят уночі, використають усі можливості, аби встановити хоча й маленький, але повноцінний холодильник навіть у будці. Наприклад, Electrolux LTB1AF14WO. Він хоча й має скромні розміри 118х48,1х51 см, але працює тихо і зберігатиме продукти в прохолоді протягом 19 годин у разі відключення електрики.

Холодильник Zanussi ZRG11600WA. Фото: Zanussi

Міні-бар SMEG FAB10RR. Фото: SMEG

Шафа для вина AEG SWB61501DG. Фото: AEG

Шафа для вина Fabiano FWC145. Фото: Fabiano

Холодильник Electrolux LTB1AF14WO. Фото: Electrolux

2. Мініплита

Двоконфоркові моделі – справжній порятунок на смарткухні. Їх можна вбудувати в робочу поверхню й завдяки цьому збільшити дефіцитну робочу площу. Але є ще один варіант – настільні плити, які можна час від часу прибирати до шафи. Наприклад, красива індукційна крихітка Gorenje ICE 2000 SP на одну конфорку. Її розміри 27х34х4 см, вага 2,3 кг і потужність 2000 Вт, матеріал – склокераміка, колір – чорний. Або дорожча, але й функціональніша настільна плита Tefal IH201812 (30x41x7 см) із шістьма режимами приготування, таймером від 15 до 180 хвилин і регулюванням потужності від 300 до 2100 Вт.

Настільна плита Gorenje ICE 2000 SP. Фото: Gorenje

Настільна плита Tefal IH201812. Фото: Tefal

3. Мікрохвильова піч

Може здатися, що це не першої необхідності прилад, але можливість швидко розігріти тарілку супу приваблює багатьох. Наявність грилю теж стане важливим плюсом, адже виключить із переліку покупок тостер чи ростер. Найменші моделі можуть бути й до 40 см завширшки, але в продажу їх легко не знайдеш. Тому реальніший варіант — недорога Panasonic NNST251 WZPE місткістю 20 л (34х44,3х25,8 см) із п’ятьма рівнями потужності або Beko MGF020210Х (25,8х44х34,5 см) з функціями розморожування та грилю. Вбудовані моделі заберуть більше місця, але якщо дизайн передбачає колону електроприладів, розташованих один над одним, невеличкі екземпляри теж знайдуться — скажімо, Hansa AMG20BFH (потрібний розмір ніші 37,5х56,2х30 см) або значно дорожча Miele M2230 місткістю лише 17 л з 11 автоматичними програмами приготування.

Мікрохвильова піч Panasonic NNST251 WZPE. Фото: Panasonic

Мікрохвильова піч Beko MGF020210Х. Фото: Beko

Мікрохвильова піч Hansa AMG20BFH. Фото: Hansa

Мікрохвильова піч Miele M2230. Фото: Miele

4. Рекуператор

Не очевидний, але розумний вихід для смартквартир, де немає витяжки над плитою та кондиціонера. Рекуператор українського виробництва SmartStream M150 Wi-Fi не тільки забирає повітря з приміщення, але й повертає його вже нагрітим або охолодженим. Він має три швидкості й нічний режим роботи, надзвичайно низький рівень шуму — 10 — 25 дБ і розрахований на помешкання площею до 25 м2. Очистити кімнату від небажаних запахів допоможе режим витяжки, який можна увімкнути просто з телефону.

Рекуператор SmartStream. Фото: SmartStream

5. Кавоварка

Найменша кавоварка у світі має заввишки 2,5 см, але каву з неї не п’є навіть італійський ювелір, який її створив, — порція замала. Але якщо на кухні немає плити, каву зварить гейзерна, але вже електрична Ariete 1358A BK прийнятного розміру (26х18х14 см) і навіть збереже її теплою певний час, адже має відповідну функцію. Для любителів крапельної кави вигадали Gorenje ATCM 730 T 575528 (24,5x17,5x21,5 см). Бійки не буде й між фанатами капсул, які завжди сперечаються, що смачніше — Nespresso чи Dolce Gusto. Для перших є крихітка Nespresso Essenza Mini 8,4х20,4х33 см, для інших — Krups Dolce Gusto Genio S Plus (KP340831), що має розміри 27,3х11.2х28,6. Знавці рекомендують для неї капсули марки Carraro, що містять натуральну чорну каву дуже високої якості. Проте фанатів Nespresso та шарму Джорджа Клуні не переконати. Як і снобів, які нададуть перевагу моделі Illy Y3.3 (31х10х26,5 см), що видобуває енергетичний нектар із капсул iperEspresso за допомогою запатентованого двоетапного процесу.

Кавоварка Ariete 1358A BK. Фото: Ariete

Кавоварка Gorenje ATCM 730 T 575528. Фото: Gorenje

Кавоварка Krups Dolce Gusto Genio S Plus. Фото: Krups

Кавоварка Illy Y3.3. Фото: Illy

6. Посудомийна машина

На 20 квадратних метрах важко влаштувати вечірку такого розмаху, щоб уранці гори тарілок заважали пройти до ванної кімнати. Але посудомийна машина незамінна, якщо треба подбати про шкіру рук, манікюр або заощадити воду. Зауважте, що літр води витікає з крана за 20 секунд, і це якщо тиск середній. Є невеликі моделі, що вбудовуються (одні з найвужчих – Electolux ESL94585RO — 44,6 см і Miele G 5481 SCV — 44,8 см), але насправді малі і круті ті, які можна поставити окремо на стіл або в нішу й запустити коротку мийку на 20 — 30 хвилин. Наприклад, Bosch SKS51E32EU з п’ятьма програмами (45х55,1х50 см) або Hansa ZWM 536 WH із шістьма (43,8х55х50 см).

Посудомийна машина Electolux ESL94585RO. Фото: Electrolux

Посудомийна машина Miele G 5481 SCV. Фото: Miele

Посудомийна машина Bosch SKS51E32EU. Фото: Bosch

Посудомийна машина Hansa ZWM 536 WH. Фото: Hansa

7. Пральна машина

Настінні пральні машини для шкарпеток і білизни дуже популярні в Азії, де житло площею 20 м2 – це хороми. Але ми до таких обмежень ще не готові, тому обираємо моделі, що монтуються під умивальником і мають глибину до 34 см. Zanussi ZWS514WU з інверторним двигуном подбає про 4 кг білизни за допомогою 14 програм, з-поміж яких — «ЕКО», «Спортивний одяг», «Шовк», «Швидке прання». Немає потреби жертвувати відкладеним стартом, вибором температури прання або додатковим полосканням.

Пральна машина Zanussi ZWS514WU. Фото: Zanussi

8. Відпарювач

Гордовита й розкішна парова шафа оселиться в більших квартирах, а в мініпомешканні стане в пригоді відпарювач. Цей надзвичайно вдалий замінник праски не потребує дошки та підставки і крім одягу доглядатиме ще й за шторами та меблями, адже може видаляти запахи і знищувати бактерії. Беріть його у відрядження чи відпустку, не покладаючись на наявність праски в готелі. Philips Steam&Go GC362/80 важить менш ніж кілограм, працює за вертикаллю та горизонталлю, має захисну рукавицю, щітку для щільних тканин, знімний резервуар для води, який зручно наповнювати, шнур 2,5 м і термостійкий чохол для зберігання та подорожей.

Відпарювач Philips Steam&Go GC362/80. Фото: Philips

9. Пилосос

У смартквартирах меблі, шафи та стільці «з’їдають» майже весь простір. Тому для робота-пилососа перспективи не райдужні, а от на безпровідний пилосос чекає блискуча кар’єра прибиральника. Dyson V7 Motorhead, мабуть, найпростіший у своїй інноваційній родині, але для невеликих площ пасуватиме якнайкраще. На повній потужності він працюватиме до 30 хвилин, однаково охайно вичищаючи й паркет, і килим. До того ж одним рухом його можна перетворити на компактний варіант, який допоможе і крихти на кухні підібрати, і салон авто доглянути. Настінну зарядну станцію можна приховати майже будь-де.

Пилосос Dyson V7 Motorhead. Фото: Dyson

10. Система очищення води

Мало яка річ так легко спотворює інтер’єр, як тара для бутельованої води. Тому на смарткухні краще встановити систему зворотного осмосу. Зазвичай вона вимагає додаткової площини під кухонною мийкою, але є конструкція, що забере приблизно 40х40 см на стіні, де висітимуть чотири модулі «Аквафор DWM-31». Замість накопичувального бака для води — глечик об’ємом 2,3 л, у якому зберігатиметься ретельно очищена питна вода без бактерій, вірусів і хлору. Після кип’ятіння вона не міститиме білого осаду, а в чайнику не буде дратівливого накипу.

Системи очищення води Аквафор DWM-31. Фото: Аквафор

Отримати максимум вигоди з мінімуму неважко, якщо передбачити спосіб життя в крихітній квартирі і тверезо оцінити фінансові можливості. Виробники знають, що попит на компактну техніку тільки зростатиме. Тому для покупця перспектива невтішна: попри стрімке зростання популярності смартквартир та начиння для них сподіватися на дешеве обладнання нового помешкання не варто. Але гарна новина полягає в тому, що інноваційність розвиватиметься, і на нас чекають дивовижні винаходи інженерів, у яких вони намагатимуться втиснути якнайбільше функцій у якнайменші розміри.

Читати на The Page

Життя

Тиха елегантність пари, яка змінила світ дизайну

Подорожі

Де українцям відпочити в травні: відпустка за кордоном

Життя

Нерухомість з міцним характером: як безпековий фактор впливає на будівництво в Україні