Фото: thepage.ua
На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського.
У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці
Хто і як впливав на рейтинг президента з 30 березня по 5 квітня
Опозиційна фракція партії «Європейська солідарність» на останньому позачерговому засіданні Верховної Ради майже всім складом підтримала закон про ринок сільгоспземель та так званий «антиКоломойський» банківський законопроєкт. Прийняття цих законів є обов’язковою умовою виділення кредиту МВФ. Завдяки голосам порошенківської ЄС президент Володимир Зеленський врешті добився свого в той час, як не всі депутати його власної партії «Слуга народу» захотіли голосувати за ці закони. Без голосів ЄС отримання Україною довгоочікуваного кредиту МВФ опинилося б під загрозою.
Глава уряду минулого тижня провів зустрічі з провідними бізнес-асоціаціями – Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА) та американською торговою палатою в Україні (АТПУ). Шмигаль зазначив, що Кабмін не планує нових обмежень для бізнесу. Навпаки, підкреслив він, якщо захворюваність на коронавірус знижуватиметься, то на початку травня відбудеться послаблення карантинних заходів. Наприклад, на роботу дозволять виходити людям працездатного віку, буде запущено громадський транспорт. Також прем'єр заявив, що уряд створить додаткові робочі місця для тих, хто втратить роботу через кризу.
Щойно призначений новий голова Мінфіну анонсував отримання від МВФ щонайменше $5 млрд до кінця року безпосередньо у державний бюджет України. Тоді як раніше зазвичай кошти кредиту йшли на поповнення міжнародних резервів НБУ, де вони фактично «лежали» на зберіганні. Оскільки цього разу кошти будуть направлені у держбюджет для фінансування дефіциту, то уряд зможе витрачати їх для відновлення та підтримки економіки після коронавірусу. Також Мінфін узгодив з МВФ рамку доходів та дефіцит оновленого держбюджету-2020.