Туман у голові?

Голова Правління АТ «ОТП БАНК»
«У Зеленського є дуже примітивне (у цьому сенсі просте) розуміння економічних процесів. Допоки у президента не буде в голові відповіді на це питання, у нього буде порожнє місце там. І до нього буде прилітати ця нісенітниця щодо облігацій. Вона потрапляє в голову тільки тому, що у нього є туман на цю тему».

У ЗМІ пишуть, що це одна з цитат прем'єр-міністра Олексія Гончарука.

Наш останній політичний скандал про економічні повноваження президента та прем'єр-міністра нагадав мені книгу про іншого актора, яку я читав нещодавно. Це була книга «Рейган: Життя», яку написав американський історик і письменник Генрі Вільям Брандс.

У книзі було багато анекдотів, які розповідають про те, як президента Рейгана часто звинувачували – хоча й не в тумані в голові, але у відсутності розуміння деталей політичного курсу і конкретного плану дій. Найближчих помічників дивувало, наскільки його не цікавлять такі деталі.

Інвестори починають думати, що Президент Зеленський може принести процвітання в Україну.

Президент Рейган, можливо, не освоїв багато аспектів економічної та грошово-кредитної політики, але у нього було багато сильних сторін, які дозволяли йому спілкуватися з людьми майже чарівним і незаперечним чином. Він розумів, що мотиви і цілі людей завжди будуть залежати від дому, сім'ї, їхніх надій і мрій про майбутнє.

Якщо зараз загуглити термін «спадщина Рейгана» або «досягнення Рейгана», то ви неодмінно з'ясуєте, що він об'єднував і надихав націю. Його лідерство перетворило різновекторну економіку США на ракету зростання, яка призвела до покоління процвітання.

Інвестори починають думати, що президент Зеленський може зробити те саме з Україною.

Під час останньої телефонної розмови з інвесторами фінансовий директор OTP Group згадував Україну 21 раз – більше, ніж будь-яку іншу країну з наших 12 країн, окрім Угорщини, і більше, ніж Молдову, Албанію, Словаччину, Хорватію, Болгарію, Чорногорію разом узяті.

Під час останньої телефонної розмови з інвесторами фінансовий директор OTP Group згадував Україну 21 раз.

Я переглянув стенограму дзвінка. Ось що сказав фінансовий директор, один з найбільших інвесторів в Україні:


«Українське зростання. Як я вже сказав, ми схильні з оптимізмом дивитися на ситуацію в Україні. І ми очікуємо, що наші темпи зростання потенційно збережуться наступного року. Очевидно, дуже багато чого буде залежати від МВФ, з яким угода буде схвалена Правлінням МВФ. А також від політичних заходів, які будуть прийняті новим керівництвом країни. Але наш загальний настрій насправді досить позитивний. Тож це означає, що сам ринок має активізуватися. Це наш погляд. Зрештою, це може бути досить дивним.

І якщо споживання починає зростати, а ваша зарплата – збільшуватися, ми легко можемо потрапити в ситуацію, в якій ми були раніше – до 2008 року, коли у нас було 4 чи 5 років виключно високого зростання кредитування. Тож ми бачимо великий потенціал на українському ринку і дуже сподіваємося, що позитивний сценарій здійсниться».


Чи схоже це на запуск ракети?

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора