Огляд ринків. На Tesla, Zoom і Moderna чекає зростання, на Україну — довгий локдаун

Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Грудень для світової фінансової арени запам'ятається новими рекордами зростання американських індексів, стабільністю цін на золото та срібло, новими максимальними цінами на нафту, а також розв'язанням ситуації щодо Brexit між Англією та ЄС.

Для України це період помірної стабільності без різких девальваційних стрибків, але й без поліпшення економічної ситуації. Становище країни залишиться нейтральним.


1

Коментар ЄС і ставки ЦБ

Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Новинний фон цього тижня буде помірним, як і в будь-який другий тиждень місяця. Наприклад, Євросоюз у понеділок дасть коментар щодо бюджету та пакету стимулювання, адже це вже крайній строк для ухвалення рішення.

Під впливом новин у світі євро може продемонструвати зростання до нового максимуму, якого не було з квітня 2018 року. Можна чекати на 1,23 від поточної ціни 1,21 до долара США.

У вівторок, 8 грудня, будемо чекати на уточнений ВВП єврозони за третій квартал. Що також дає надію на високу волатильність торгів на біржі саме за євро.

У середу, 9 грудня, своє рішення за ставками оголосять ЦБ Бразилії та Канади. І, як завжди, нам цікаві не фактичні рішення, адже незмінність є очевидною, а коментарі представників ЦБ щодо очікувань на перспективу наступного року.

Євро може продемонструвати зростання до нового максимуму.

У четвер, 10 грудня, ухвалять рішення за ставкою ЄЦБ, прогноз — без змін. Отже, тут також будуть цікавими коментарі щодо майбутньої монетарної політики.

Крім того, цього дня чекаємо на ставки ЦБ Сербії та України.

У п'ятницю, 11 грудня, S&P Global Ratings за традицією опублікує рейтинги Сербії, Словенії, Уганди. Fitch Ratings опублікує рейтинги Іспанії, Кабо-Верде та Швейцарії, а Moody's Investors Service може опублікувати рейтинги Люксембургу, Норвегії, Сербії.

2

Зростання Tesla, Zoom і Moderna

Фото: ElasticComputeFarm/Pixabay

Загалом очікування зростання американських індексів засноване на відсутності значущих статистичних даних, отже, інвестори зможуть «доробити розпочате» — розігнати й без того невиправдано перегрітий ринок до нових максимумів.

Перекуплені акції, зростання яких не підкріплено економічно, купувати зараз не варто, якщо ми говоримо про класичні інвестиційні настрої.

Однак якщо говорити з погляду спекуляції, то зростання Tesla, Zoom, Moderna та інших сучасних лідерів зростання американського ринку ще станеться на спекулятивній основі.

Метали найближчими днями поводитимуться стабільно, адже ніхто не чекає на зміни настроїв хеджфондів наприкінці року.

Зростання Tesla, Zoom, Moderna ще станеться на спекулятивній основі.

Прибуток за металами фіксували раніше, у серпні поточного року, коли золото було на рівні $2050 за тройську унцію, а срібло майже $30 за тройську унцію.

Нафта зі свого боку очікувано дорожчатиме через настання опалювального сезону та рішення країн ОПЕК змінювати темпи видобутку вже наступного року. Ціна Brent прагнутиме рівня $52 за барель.

3

Локдаун на місяць-два для України

Фото: Divya Gupta/Pixabay

Ситуація з коронавірусом зберігає провідні позиції в новинному потоці, і для України найближчим часом головним завданням буде визначитися зі строками початку карантину.

Локдаун може тривати не два тижні, а всі місяць-два.

За словами головного санлікаря, середина лютого — особливо напружений час у пандемії коронавірусу, бо до захворюваності на коронавірус додається ще й захворюваність на сезонний грип.

Отже, зараз повним ходом ітиме підготовка до локдауну з кінця грудня — початку січня, і тривати він може не два тижні, а всі місяць-два, поки ситуація з темпами зростання кількості захворілих не стабілізується.

Статистичні дослідження припускають, що введення локдауну в січні дасть змогу знизити кількість випадків зараження коронавірусом до 6-8 тис. на день проти 11-12 тис. зараз.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора