Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Нацбанк пояснив високі темпи зростання цін на продукти

Фото НБУ/FB

Фото НБУ/FB

Липневий показник споживчої інфляції виявився вищим за прогноз НБУ, визнав регулятор у своєму звіті.

У липні цього року споживча інфляція у річному вимірі склала 9,1%, в червні — 9%. Хоча в місячному вимірі ціни знизились на 0,6%.

Як пояснили в Нацбанку, відхилення викликали більш високі темпи зростання цін на окремі продукти харчування.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Водночас базова інфляція відповідала прогнозами і склала у липні 7,4%, не змінившись у порівнянні з попередніми місяцями.

Quote«Жорстка монетарна політика залишалася вагомим чинником, стримуючим фундаментальний тиск на ціни», — пояснюють у пресслужбі НБУ.

У Нацбанку додали, що зміцнення гривні сприяло збереженню низьких темпів зростання цін на непродовольчі товари (2%, як порівняти з минулим роком).

Підписуйтесь на нас в Google News!

Мінімально дорожчали побутова техніка, транспортні засоби, товари особистого споживання. Майже не змінилися ціни на взуття і одяг, окремі види обладнання і техніки навіть подешевшали.

Продукти харчування з високим ступенем обробки дорожчали з тією ж швидкістю, що і минулого року (8,9%).

Водночас високий зовнішній попит стимулював подорожчання м'яса, а скорочення обсягів виробництва молока — до подорожчання молочних продуктів. Проте хліб, шоколад, соуси, рибні консерви, маргарин зростали в ціні трохи повільніше.

«Темпи зростання цін на послуги дещо знизилися (13,8%), але залишалися одними з найвищих у споживчому кошику», — йдеться в повідомленні НБУ.

Швидше зростали ціни на послуги ресторанів і кафе, мобільного зв'язку, установ відпочинку і культури, сповільнилося зростання цін на утримання будинків, на послуги готелів, перукарень, таксі, на оренду житла, на стоматологічні послуги.

Прискореним було зростання цін на сирі продукти харчування (до 10,3%). Огірки, помідори, кабачки, баклажани дорожчали через погані погодні умови, знижувалися темпи падіння цін на яблука. Через скорочення поголів'я худоби зросли ціни на м'ясо і молоко, сповільнилося здешевлення яєць. Також через очікування низького врожаю буряків подорожчав цукор.

Проте завдяки надходженню нового врожаю сповільнилося зростання цін на овочі борщового набору. Знизилися темпи зростання адміністративно регульованих цін (до 15,5%). Зате дещо прискорилося подорожчання залізничних перевезень, насамперед приміських.

Ціни на паливо були меншими за торішні (на 0,4%) насамперед у результаті здешевлення нафти на світових ринках.

Коментарі

Всі новини