Facebook Pixel

10 фактів про податки,
які ви не знали

партнерський матеріал

У п'ятницю, 29 листопада, в бізнес-центрі «Оберіг годині» (адреса: вул. Велика Житомирська 19-Б) відбудеться презентація книги «Навіщо нам податки. Держава як спільний бізнес» — путівник по історії і теорії суспільного добробуту, створений інтернаціональною командою авторитетних учених.

Редакція The Page вивчила ненудну новинку і вибрала 10 цікавих фактів про податки і оподаткування.


tax

1. Податки виникли раніше, ніж держави. Вони існували вже в період неоліту у формі храмових пожертвувань, були обов'язковими для всіх членів спільноти і сприймалися «платниками», як невід'ємна частина системи світобудови.


museum

2. У Стародавньому Римі ставки податків переглядалися кожні п'ять років і залежали від активності військових дій. У мирний час податків не збирали, а в період війни вони компенсувалися захопленою здобиччю.


diamond

3. Для поповнення скарбниці, виснаженою з-за війни з Наполеоном, англійський король Георг III ввів податки на розкіш. Їх платили покупці капелюхів і набалдашників для тростини.


woman

4. Щоб наповнити казну і стимулювати зростання населення, римський імператор Октавіан Август ввів податок на безбрачность і бездітність. Наприклад, незаміжні жінки у віці 20-50 років щорічно платили 1% від усього свого майна.


mosque

5. Стимулом для нормандських купців прийняти іслам було повне звільнення новонавернених від податків на комерційні операцій всередині країн арабського світу.


gavel

6. Після вбивства чоловіка — князя Ігоря — під час традиційного збору данини княгиня Ольга в середині 946-7 роках провела податкову реформу, в рамках якої з'явився чіткий регламент зборів, позначені оподатковувані адміністративні одиниці «погости» і заснований апарат фіскальних чиновників «тиунов».


loan

7. Першу в історії перепис населення, яку провів король Англії Вільгельм Завойовник у 1088 році, його піддані називали «Книгою страшного суду», із-за якої вони стали платити більше податків на утримання зростаючого чиновницького апарату.


mortarboard

8. Від сплати земельної тальї — першого загального прямого податку, введеного в XII столітті у Франції, — звільнялися університетська професура і студенти, яких таким чином прирівняли до привілейованих класів — дворянства і духівництва.


journal

9. Один з найбагатших флорентійців початку XV століття, купець і банкір Джованні Мореллі у своєму щоденнику давав поради синові по оптимізації оподаткування: «Ховай від влади свої доходи, завжди показуй тільки половину того, що маєш».


coin

10. У часи золотоординського іга на землях Київської Русі платили «тягар» на користь хана — мірку пшениці, дві мотузки, одну монету, стрілу і підкову.


Організатори заходу ініціатори видання АСОЦІАЦІЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ україни У М. КИЄВІ, SPF Expert, V. I. R. U.

78459365-756887894825079-512472572885991424-n-r0.jpg