Фото: thepage.ua
На початку кожного тижня The Page публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського.
У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.
Минулого тижня інформаційне поле так чи інакше було зосереджене довкола карантинних заходів через коронавірус. Влада прийняла рішення запровадити досить жорсткі обмеження. Вони однозначно негативно позначаться на багатьох бізнесах і на економіці загалом. Утім, усвідомлюючи це, налякані майбутньою економічною кризою представники влади спробували полегшити роботу бізнесу, запропонувавши низку заходів з лібералізації.
Хто і як впливав на рейтинг президента з 9 по 15 березня
Зазвичай носій негативу, цього разу Данило Гетманцев виявився голосом розуму. Глава парламентського комітету з фінансів та податків анонсував прийняття Верховною Радою пакету термінових податкових послаблень для того, аби підтримати український бізнес під час епідемії коронавірусу.
Зокрема, планується звільнити ФОПів на два місяці від сплати ЄСВ, а для великого бізнесу застосувати знижену ставку. Також запровадити мораторій на перевірки, а обсервацію робітників прирівняти до лікарняного.
Розглядається можливість відтермінувати подання податкової звітності та сплату ПДВ, тимчасово звільнити підприємства від сплати місцевого податку на землю тощо.
Новопризначений Кабмін швидко увійшов у курс справ. У найкоротші терміни уряд почав роботу і оперативно затвердив антикризові заходи для протидії поширенню коронавірусу.
Ще одним важливим кроком стало рішення щодо реформи скандальної Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ). Ліквідації цього відомства, яке називали чи не найкорумпованішим у країні, ринок чекав уже давно.
Утім, те, яким чином буде проведено реформу ДАБІ і як вона зрештою вплине на будівельний бізнес, стане зрозуміло пізніше. Поки що безпосередні учасники ринку сприймають її досить неоднозначно.