Народився 11 серпня 1977 року в Києві, Україна.
«Вже в останніх класах школи, в університеті я заробляв тим, що збирав ігрові компи, потім прокладав мережі у комп’ютерних клубах. І сам був пекельним геймером: грав у Doom, Warcraft, Starcraft, Half-Life, Counter-Strike. А дорослий бізнес – це намагання здійснити дитячі мрії» – коментував Кріппа в інтерв’ю Forbes Ukraine.
Джерело
Перший «дорослим бізнесом» підприємця став мобільний зв’язок. На початку 2000-х, коли мобільне покриття в Україні було відносно невеликим, компанія Кріппи «Українські мобільні телесистеми» займалась підключенням абонентів до «Київстар» на правах офіційного дилера, оптовим продажем мобільних телефонів та аксесуарів до них, а також їх ремонтом.
«В 1997 році «Київстар» зайшов на ринок GSM звʼязку і активно будував дилерську мережу в Україні. Ексклюзивним дилерам на той час виплачувалась шалена винагорода. Як зараз памʼятаю, підключення до пакету «Стандарт» коштувало абонентові 850 грн, а «Київстар» платив дилеру близько $200 за кожне таке підключення. Це при курсі 5 грн/$. Таких підключень ми робили сотні на місяць. Доросли до мережі у десятки магазинів. Паралельно ми почали оптові продажі мобільних телефонів та аксесуарів. У 1999 році рівень «мобілізованості» населення був близько 20%. Це був дуже прибутковий бізнес. Плюс були сервісні центри, де ремонтували телефони. Ось тут перші гроші» – згадує підприємець.
Джерело
2007 рік – Кріппа орендує майновий комплекс Броварського оптового ринку, в який також входили інші об’єкти нерухомості. Водночас з цим починає інвестувати в різні проєкти, зокрема IT, нарощуючи капітал.
2018 рік – перша інвестиція в кіберспорт. Кріппа купує в Олександра Кохановського кіберспортивну організацію NAVI (прим. – повна назва Natus Vincere, в Україні також відомі як «Народжені Перемагати»). Станом на зараз NAVI – найтитулованіша українська кіберспортивна організація з найбільшим прибутком і кількістю нагород на міжнародній просцені.
Кінець 2019-початок 2020 року – підприємець починає інвестувати в студію Maincast, яка транслює матчі топових кіберспортивних турнірів з різних дисциплін. В 2023 році Кріппа став власником студії.
За даними Esports Charts за 2022 рік, Maincast мав частку на українському ринку майже 64%.Наразі Maincast є топ-1 студією кіберспортивних трансляцій у Східній Європі. Наприкінці 2024 року студія запустила власний телеканал на ОТТ-сервісах та серед кабельних операторів.
2020 рік – Кріппа купує 40% акцій компанії-розробника ігор GSC Game World, стаючи співвласником, і фінансує розробку S.T.A.L.K.E.R 2 за власні кошти. В 2023 підприємець викупив ще 42% і став бенефіціарним власником студії.
Джерело
Під час повномасштабного вторгнення заснував благодійний фонд, який працює за рахунок приватного капіталу бізнесмена.
«Моя максимальна активність в Україні почалася під час війни. Розумів, що в цій ситуації мав бути тут і щось зробити для країни. У травні 2022 року я створив свій благодійний фонд MK Foundation, обсяг допомоги якого на сьогодні (прим. – інтерв’ю вийшло в грудні 2024 року) вже майже 900 млн грн.».
Джерело
Також активно інвестує в нерухомість: в 2023 році компанія Кріппи купує київський БЦ «Парус», в 2024 – столичний готель «Україна». Входить в топ-10 найбільших власників бізнес-центрів України.
«Я витратив в Україні гроші, за які міг би купити актив у будь-якій точці світу: США, Великій Британії, Європі. Але зробив це в Україні…
…Коли більшість підприємців виводять ліквідність з України, я навпаки її сюди вводжу, сподіваючись, що це допоможе моїй країні вистояти в нелегкі часи, а мені як бізнесмену – заробити згодом, коли ми всі разом будемо відновлювати країну»— Кріппа в в інтерв’ю Forbes Ukraine.
Фото: Артем Галкін для Forbes Ukraine 2024