Чи варто будувати довгострокову фінансову стратегію, коли триває війна?
Як отримати кредит під держгарантії?
Чи є техніка в лізінг?
ДЕ ГРОШІ?
Відповіді допоможе знайти спецпроєкт The Page, який має стати онлайн-майданчиком для діалогу між бізнесом, фінансовими установами та державними інституціями навколо актуальних для підприємців фінансових питань.
Велика тема
ФАКТОРИНГ
Як працює фінансовий інструмент, що дозволяє постачальникам швидше отримувати кошти за надані товари чи послуги.
розповідає, як факторинг працює, хто пропонує цей фінансовий продукт в Україні, як і кому варто ним скористатися та скільки це буде коштувати. Читати далі…
Велика тема
АГРОГРОШІ
У якому стані агрокомпанії перебувають у третій рік повномасштабної війни і які кредити пропонують їм банки.
У 2023 році справи у агросекторі подекуди йшли так, що представники галузі висловлювали побоювання хвилі банкрутств аграріїв. з’ясовує, у якому стані агрокомпанії увійшли в посівну 2024, як оцінюють таких клієнтів у банках і які програми фінансування їм пропонують. Читати далі…
На спроможність фермерів забезпечити посівну в повному обсязі впливали логістичні проблеми та дефіцит ресурсів: постачання добрив, засобів захисту рослин, насіння окремих культур. А за оцінками FAO (Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН), третина сільськогосподарських земель могла залишитися необробленою через брак трудових ресурсів», – зазначає Олександр Нечипоренко, заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки» з наукової частини.
Український фермер з Харківщини буксирує російський трофейний броньований автомобіль. Фото: Depositphotos
Вирощування агрокультур передбачає досить багато ризиків, і за останні 10 років ми бачили як часи з надприбутками, так і періоди з суттєвим падінням маржинальності, – зазначила Олександра Прохорчук, директорка департаменту управління мережею та клієнтів середнього бізнесу Райффайзен Банку. – Якщо говорити про минулий рік, то багато клієнтів отримали значно меншу маржинальність через низькі ціни на культури і суттєві логістичні витрати. Тому там де клієнти мають складнощі, ми адаптуємо графіки, інколи дофінансовуємо».
В Україні завершується вже третя весняна посівна в умовах повномасштабної війни. В якому стані у неї увійшли малі та середні агровиробники і чи мають вони достатньо ресурсів для отримання кращого врожаю у 2024 році, розповідає Олександр Буюклі, виконавчий директор Першого українського сільськогосподарського кооперативу (ПУСК). Читати далі…
Популярність облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП) як інструменту інвестування протягом двох років зросла вдвічі.
поговорив з Валерією Овчарук, product owner в ОТП Банку, про дохідність державних, у тому числі військових, облігацій та переваги купівлі напряму через Міністерство фінансів або з власного портфеля банків.
Виклики, які постають перед українським бізнесом, є безпрецедентними в сучасному світі. Як страхові компанії відреагували на ситуацію і які нові продукти з урахуванням воєнних ризиків запропонували клієнтам, розповідає кейс страхової компанії ІНГО, яка, за даними Національної Асоціації Страховиків України (НАСУ), у 2023 році зібрала найбільше премій в сегменті страхування юридичних осіб.
Після націоналізації у липні 2023 року Sense Bank продемонстрував стрімку позитивну динаміку. За словами Андрія Соколова, члена правління Sense Bank, у порівнянні з першим кварталом 2023 року за підсумками першого кварталу 2024-го приріст нових клієнтів — представників малого та середнього бізнесу становить понад 178%, а кредитний портфель за останні 6 міс. збільшився на 56%. з’ясовує, чим Sense Bank приваблює бізнес-клієнтів.
Велика тема
ЗАКРЕДИТОВАНІСТЬ
Яким є боргове навантаження на український бізнес і як велика війна вплинула на кредитоспроможність компаній.
Від початку повномасштабного вторгнення бізнесу довелося розплутувати клубок складних питань навколо обслуговування існуючої заборгованості і продовження фінансування.
з’ясовує, чи є закредитованість актуальною проблемою українського бізнесу і до яких компромісів під час врегулювання боргових питань готові позичальники і кредитори.
Юрій Каціон, заступник голови правління Ощадбанку, відповідальний за корпоративний бізнес, розповідає , що в сегменті великого корпоративного бізнесу Ощадбанку (без врахування портфеля проблемної заборгованості) прострочка з оплатою за кредитами понад 90 днів зараз становить 0,57% від кредитного портфеля, тоді як максимально високого рівня (до 10-15%) вона досягала в перший рік-півтора з початку повномасштабної війни. За словами Каціона, кожен такий випадок мав об’єктивні причини, пов’язані з воєнними втратами, а далі бізнес поступово адаптувався до нових умов і ситуація з платіжною дисципліною повернулась до довоєнного рівня.
«Перший рік повномасштабного вторгнення був дуже важкий як для бізнесу, так і для кредиторів. У країні панувала суцільна невизначеність, багато фінансових та бізнес-процесів були призупинені. Проте вже у 2023 році підприємці адаптувалися до нових реалій та перелаштували робочі процеси всередині компаній, що дало змогу рухатися вперед», — каже Андрій Соколов, член правління Sense Bank.
Олександр Міцура, директор департаменту корпоративних ризиків Райффайзен Банку, підтверджує, що на територіях у центрі та заході країни, де не було значного прямого впливу активних військових дій, кредити обслуговуються нормально.