Група компаній на території України та Казахстану. Об'єднує три базові напрями: IT-технології, роздрібну торгівлю взуттям, одягом, ювелірними прикрасами, електронікою та послуги зі зберігання, обробки та доставки вантажів
MTI
Група компаній на території України та Казахстану. Об'єднує три базові напрями: IT-технології, роздрібну торгівлю взуттям, одягом, ювелірними прикрасами, електронікою та послуги зі зберігання, обробки та доставки вантажів
Мережа магазинів якісного та комфортного взуття від відомих світових брендов. Це Intertop, Armani Exchange, Emporio Armani, Clarks, Ecco, Geox, Marc O'Polo, Napapijri, Skechers, Timberland.
ТОВ «Інтертоп Україна»
Адреса — Київ, пр. Перемоги, 23
ЄДРПОУ — 41097426
Статутний капітал — 10,26 млн грн
Бенефіціарами через нідерландську компанію «Інтертоп Груп Б.В.» і інвестфонд «Атлантіс» є Володимир Цой та Сергій Башлаков.
Бенефіціари — належить Володимиру Цою та Сергію Башлакову через інвестфонд «Атлантіс» і «Амадео Груп Ві Бі» (засновник — фірма «Дірекшн комерс ЛТД», зареєстрована на Белізі).
Кінцевими власниками юросіб є Володимир Валерійович Цой та Башлаков Сергій В'ячеславович.
ТОВ «MTI Фешн»
Адреса — Київ, Володимирська, 20/1
ЄДРПОУ — 35592141
Статутний капітал — 74,62 тис. грн
Роздрібна торгівля товарами люксових брендів Ermenegildo Zegna та TOD's.
Засновники — Сергій Башлаков, через «Ніку холдинг лімітед» — Володимир Цой та житель Відня Сергій Дістергов. Дістергова називають людиною Геннадія Боголюбова, але офіційного підтвердження цієї інформації ми не знайшли.
В Австрії він керує фірмою, яка надає консультації з управління бізнесом. Також людина з таким же ім'ям значиться в Відні співвласником сувенірного магазину.
У 2018 «МТІ Фешн» відкрила в столичному Пасажі на Хрещатику бутик одного з найвідоміших взуттєвих брендів Tod's.
Надають послуги з захисту підприємств роздрібної та оптової торгівлі від крадіжок і псування, по автоматизації АПК-бізнесу і розробку рішень для обліку, контролю та безпеки бізнесу в різних галузях.
Засновниками, крім Володимира Цоя та Сергія Башлакова, є Ваган Мовсісян з міста Кембридж, Канада.
Також до групи компаній входить сучасний складський комплекс Denka Logistics. Його площа площею — 20 тис. м2. Він знаходиться в селі Чайки під Києвом.
У групі компаній працює понад 3 тис. співробітників. За 2019 рік МТІ заплатила понад 2 млрд грн податків.
Станом на 2019 рік мережа Intertop налічувала 114 магазинів і 14 мульти- та монобрендових мереж взуття та одягу. Мережа Pandora представлена 47 магазинами в 22 містах України.
MTI стала першим в Україні оптовим продавцем комп'ютерної техніки, який почав відкривати сертифіковані сервісні центри Sony, Panasonic, Epson і інших світових брендів.
У 2008 році перелік компаній MTI поповнився магазином Protoria, у 2013 році компанія MTI відкрила перший та єдиний в Україні офіційний інтернет-магазин продукції Lenovo, а також перший в Києві та найбільший в Україні роздрібний монобрендовий магазин Samsung.
Крім того. в портфелі компанії зібрано понад 50 провідних світових брендів: Vagabond, Bronx, ARA, UGG та інші. Також МТІ розвиває власні бренди взуття та аксесуарів під ТМ BRASKA, виробництво яких розміщено в Іспанії, Португалії, Індії, Китаї та Україні.
3
Історія компанії
Заснована в 1991 однокурсниками Володимиром Цоєм, Олегом Доном. Пізніше з'явився ще один партнер — Сергій Башлаков.
У 1993 компанія відкрила в Україні перший фірмовий роздрібний магазин Sony. У 1994 він був визнаний кращим магазином Sony в Європі.
У 1994 в Києві на вул. Артема (зараз — Січових Стрільців) відкрився перший магазин Intertop.
У 1995 відкрито сертифікований сервісний центр MTI та супермаркет електроніки «Орбіта».
У 2006 Intertop вийшов на ринок Казахстану.
У 2012 МТІ стала офіційним партнером чемпіонату Європи з футболу EURO 2012. Тоді ж магазини Intertop з'явилися в кількох містах Росії. Після російської агресії компанії покинули РФ.
У 2013 відкрився перший ювелірний магазин Pandora, а у 2015 — ювелірні бутіки стали відкриватися в Казахстані.
У 2014 стало відомо, що MTI однією з перших звернула бізнес в включеному Росією Криму. Всі 11 магазинів закрилися ще в кінці березня.
У 2016 компанія MTI прийняла рішення закрити мережу взуттєвих магазинів Plato. Причина — невтішні фінансові результати.
«Цікаво, що до російських брендів взуття, що пішли з України, зараховують дискаунтер Plato. Але насправді, як Braska та Lobster, Plato був придуманий компанією MTI, також розвиває мультибрендові магазини Intertop. А «легенди» для цих брендів були створені виключно з маркетингових міркувань», — написав сайт Асоціації Рітейл України.
досьє
4
Пов'язані люди
Андрій Журжій
політик, юрист, фінансист
Депутат Ради 8-го скликання, член фракції «Самопоміч». Президент компанії «Інвестиційні партнери».
Обіймав посаду керівника юридичного департаменту в компанії Fozzy Group.
За даними Мін'юсту, саме Журжій в 2018 році був засновником інвестфонду «Атлантіс».
Сергій Бубка
спортсмен, політик
Видатний спортсмен. Політик, голова Національного Олімпійського комітету.
Компанія Intertop — офіційний партнер НОК до 2020 року.
5
Скандали
У 2014 сайт «Капітал» написав, що мережа Intertop використовує схему штучного заниження фактурної вартості товару на митниці — використовує реквізити технічних підприємств для отримання надприбутку.
«Власники торгової мережі Intertop отримують надприбуток. Ціни на митниці занижуються в 5-12 разів. Взуття, яке розмитнюється за ціною 93 грн за пару, ми купуємо за 1,2 тис. грн», — заявив перший заступник голови Державної фіскальної служби України Володимир Хоменко.
досьє
У MTI запевнили, що компанія не займається процедурою розмитнення товару та не працює з митницею, оскільки придбаває взуття у постачальників і виробників вже на території України.
Зараз Нацполіція розслідує діяльність держпідприємства «Центр державного земельного кадастру» та фірм, які поставляли їм обладнання. Службовців підозрюють в крадіжці, шахрайстві та підробці документів.
В рамках цього розслідування з'ясувалося, що одна з приватних фірм у 2018-2019 роках продала Держміграційній службі обладнання за 41,2 млн грн. За документами, вона була куплена у «МТІ» за 25,5 млн, але накладні на техніку відсутні.
А саме обладнання, як з'ясували в поліції, б/в — його списали як застаріле, а потім контрабандою ввезли в Україну. Зараз слідчі намагаються розібратися — хто причетний до поставок, тому попросили у суду доступ до документів, які зберігаються в Державній податковій службі.
6
Заслуги
У період коронакризи група компаній активно допомагає медикам. Для восьми лікарень Києва закупили 300 тис. медичних рукавичок.
Раніше закритий клуб генеральних директорів і власників бізнесів CEO Club Ukraine (Володимир Цой є членом), зібрав понад 10 млн грн. На них закупили 15 апаратів ШВЛ, 17 тис. захисних костюмів, 25 тис. масок, а також — медичні препарати.