Український бізнесмен, співвласник і президент групи компаній MTI
Цой
Володимир Валерійович
Український бізнесмен, співвласник і президент групи компаній MTI
1
Біографія
Народився: 17 листопада 1966 року в Ташкенті, Узбекистан.
Освіта: Київський інститут інженерів цивільної авіації.
2
Кар'єра
У 1989 працював в інженерно-технічному кооперативі «Естетика». Поставляв оргтехніку та витратні матеріали державним підприємствам.
У 1991 з однокурсником Олегом Доном (помер у 2012 році) заснували фірму «Союз-Сервіс». Третім партнером (з часткою 25%) стала Асоціація економічного розвитку регіонів України.
Перші гроші підприємці заробили на продажу декількох вагонів томатної пасти, привезеної з Узбекистану.
Через два роки бізнесмени викупили частку у асоціації та стали повноправними власниками цієї компанії. Потім фірму перейменували в Mega Trade International. А пізніше скоротили до абревіатури MTI.
З 1999 Цой займає посаду президента компанії.
У 2007 члени корейської діаспори відкрили в Києві Корейський культурний центр. Президентом ККЦ став Володимир Цой.
Зараз Володимир Цой — співвласник компанії MTI, куди входить велика кількість магазинів. Це мережа Intertop, Ecco, Kidditop, бутики преміум-класу, ювелірні магазини Pandora, магазинів з продажу IT-електроніки Protoria, мережу сертифікованих сервісних центрів і логістичний комплекс.
3
Статки — доходи, бізнес, декларації
Журнал «Новое время» та інвесткомпанія оцінили статки Володимира Цоя в $52 млн, журнал «Фокус» — в $120 млн.
4
Пов'язані люди
Сергій Башлаков
бізнесмен, депутат
Башлаков — бізнес-партнер Цоя.
Башлаков є депутатом Київради від «Самопомочі», був обраний в 2015 році у Дарницькому районі столиці.
Він — віце-президент компанії «МТІ» та один з найбагатших депутатів Київради.
За даними руху «ЧЕСНО», в перший рік роботи потрапив до рейтингу неефективних депутатів — не голосував за більшість питань.
Сергій Тарута
бізнесмен, народний депутат
Бізнесмен, співвласник корпорації «ІСД» і народний депутат від «Батьківщини».
У 2015 Тарута став ініціатором «Української бізнес-ініціативи» — організації, яка збиралася боротися з кризою в країні.
У неї, за словами політика, увійшли представники великого бізнесу: Віктор Пінчук, Геннадій Буткевич, Галина Герега, Володимир Цой та інші. Журналісти охрестили УБІ «профспілкою олігархів».
За даними Мін'юсту, Мірі — співвласниця фірми «Фешн груп», у сфері діяльності якої — посередництво в оптовій торгівлі.
Також вона грає в гольф та захоплюється печворком — технікою шиття з клаптиків тканини. Одна з робіт Мірі в листопаді 2019 року побувала на фестивалі печворку в американському місті Х'юстон.
«Майстер працювала над квілтом 3 роки: розробляла дизайн, потім ще рік пішов на пошук відповідних тканин і ще один рік — фактичний пошив. Квілт нараховує понад 3,5 тис. деталей різної форми, більше 150 відтінків тканин, виконаний повністю вручну та немає жодного машинного шва», — похвалилися в Асоціації майстрів клаптикового шиття України.
досьє
У пари четверо дітей — три дочки та син.
Одна з дочок, Юмі Цой, працює в британській компанії Bethnal Green Ventures. Це — бізнес-інкубатор для підприємців, орієнтованих на просування в соціальних мережах.
7
Скандали
У листопаді 2019 року на сайті Федерації Тхеквондо ВТФ України (знаходиться в Харкові) з'явилася стаття, в якій Володимира Цоя звинувачують у спробі рейдерського захоплення організації.
Нібито ще з 2015 року за підтримки бізнесмена група людей спробувала влаштувати переворот і змінити керівництво ФТУ.
А коли у них не вийшло, «Володимир Цой створив свою громадську організацію« Союз тхеквондо України», і має намір роздобути для неї Національний статус, тобто підписати договір з державою та отримати всі привілеї».
досьє
Зараз конфлікт перейшов у судову площину — Володимир Цой вимагає від журналістів харківського видання «Східний Дозор», що передрукували новину, спростування.
Пояснює, що піддався потужній інформаційній атаці, яка б'є по репутації, просив заборонити публікацію недостовірних даних. Наступне засідання у Дзержинському райсуді Харкова призначено на 14 вересня 2020.
У грудня 2019 ФТУ все ж таки позбавили статусу «національної спортивної федерації». Тепер в адмінсуді представники організації вимагають від Міністерства молоді та спорту скасувати своє рішення.
8
Заслуги
Бізнесмен займається благодійністю — восени минулого року разом з фондом «Пігулки» збирав 12 млн грн для покупки лабораторного обладнання для Охматдиту.
У громадському об'єднанні «Спілка Українських підприємців» (СУП) Володимир є лавою Комітету з інформаційних технологій.
Бізнесмен — володар чорного пояса 4-го Дана з тхеквондо СТ. Він — президент Федерації тхеквондо СТФ в Києві. Виступає спонсором міжнародних турнірів з цього виду спорту.
В 2019 Цой отримав нагороду прем'єр-міністра Республіки Корея за внесок у розвиток торгівлі між Кореєю та Україною.
9
Цитати
«Під час кризи нам було важливо зберегти колектив. Тому за час карантину не був звільнений жоден співробітник. Замість цього ми переглянули їх зарплати, ставку прив'язали до обсягу виконаної роботи, в середньому зарплати співробітників впали на 30%».