Спеціалізується на всіх галузях економіки. Більше 100 разів її визнавали юридичною фірмою № 1 в усіх основних галузях права. Понад 30 разів ставала «Фірмою року в Україні».
1
Головне
У компанію входять чотири фірми:
Адвокатське об'єднання «Саєнко Харенко»
ЄДРПОУ — 38705584
Адреса — Київ, Музейний провулок, 10.
Зареєстрована в 2013 році.
Статутний капітал — 70 тис. грн.
Засновники — Володимир Володимирович Саєнко, Харенко Михайло Володимирович
Директор — Олексій Юрійович Шевляков
ТОВ «Саєнко Харенко»
ЄДРПОУ — 33104920
Адреса — Київ, вул. Гончара, 42.
Зареєстрована в 2004 році.
Статутний капітал — 21 тис. грн.
Засновники — Володимир Володимирович Саєнко, Михайло Володимирович Харенко, Назар Анатолійович Чернявський
Директор — Богдан Володимирович Янчук
ТОВ «Саєнко Харенко Україна»
ЄДРПОУ — 38005141
Адреса — Київ, Музейний провулок, 10.
Зареєстрована в 2012 році.
Статутний капітал — 100 грн.
Засновники — Володимир Володимирович Саєнко, Михайло Володимирович Харенко, Назар Анатолійович Чернявський
Директор Олексій Юрійович Шевляков
ТОВ «Юридична фірма «Саєнко Харенко»
ЄДРПОУ — 33349698
Адреса — м. Київ, вул. Гончара, 42
Зареєстрована у 2005 році
Статутний капітал — 27 тис. грн
Засновники — Володимир Володимирович Саєнко, Михайло Володимирович Харенко, Назар Анатолійович Чернявський
Директор — Олексій Юрійович Шевляков
2
Доходи, кількість співробітників, активи
Доходи не афішують. Але, за даними «Товариство мертвих юристів», прибуток юрфірми в 2018 році склав 346,6 млн грн, а у 2017 році — 253 млн грн.
34 юристи Sayenko Kharenko у 2019 році визнані кращими в щорічному рейтингу Best Lawyers 2020. У фірми багато великих міжнародних клієнтів, серед яких — Philip Morris, UBS, Evraz.
3
Історія компанії
Заснована в 2004 році партнерами — Володимиром Саєнком (раніше працював у київському офісі міжнародної юридичної фірми BC Toms & Co), і Михайлом Харенком, який працював до того партнером юридичної фірми «Шевченко, Дидківський і партнери» (з 2008 року — «Астерс»).
«На відміну від більшості наших колег, ми створили фірму не в студентстві, а пропрацювавши кожен по 10 років найманими працівниками у західних юридичних фірмах. До того часу на ринку нас вже знали», – розповідав «Фокусу» Саєнко.
Громадський союз «Українська вітроенергетична асоціація». Займається просуванням вітроенергетичних технологій та захистом інтересів вітроенергетичного сектора.
Серед засновників — юрфірма Sayenko Kharenko.
Інші співзасновники:
ТОВ «Еко-Оптіма». Її власник Зіновій Козицький — львівський бізнесмен. Один з найбільших в Україні приватних видобувачів газу та нафти.
Ексзаступник міністра юстиції, колишній голова Нацагентства з розшуку та повернення активів (АРМА).
Його брат Богдан Янчук — директор ТОВ «Саєнко Харенко».
За даними «Наших грошей», з 2015 року Мін'юст витратив млн на адвокатів у справах Приватбанку та Коломойського. Юридичні послуги «Саєнко Харенко» міністерству обійшлися в 3 тис.
З лютого 2020 року — перший заступник голови Фонду держмайна, колишній депутат Київради.
Працював у кількох відомих юрфірмах, у тому числі і в Sayenko Kharenko.
У 2015 році був директором департаменту реєстраційних питань і ліцензування НБУ.
6
Скандали, кримінал
Інформація в процесі перевірки
Восени 2019 року в Раді спалахнув скандал — нардеп «Європейської солідарності» Ніна Південця і екснардеп Борислав Береза звинуватили Роксолану Підласу в конфлікті інтересів.
Вона як лідер міжфракційного об'єднання «ЗА ФОП» була співавтором закону про касові апарати.
А фонд, в якому до отримання мандату працювала Пидласа, заснували дві фірми — одна займається розробкою програмного забезпечення до касових апаратів, друга — пов'язана з чинним на той момент головою Держподаткової.
Підласа запевняє, що жодного конфлікту інтересів немає. З Верлановим нібито не знайома, а в міністерствах працюють десятки людей, які отримують зарплату через «Фонд підтримки реформ в Україні».
«Вони платять з мультидонорского аккаунта, на який потрапляють кошти ЄБРР, Євросоюзу та окремих країн ЄС», — цитує слова народної обраниці «Радіо Свобода».
досьє
Це не перший випадок, коли Sayenko Kharenko згадується в контексті конфлікту інтересів. Так, компанія «Фармак» багато років судиться з іншими фампроизводителями за торгову марку «Корвалол».
Кілька років тому «Фармак» звернувся до Мінекономрозвитку та торгівлі із запитом про надання своєму препарату статус «добре відомого», а потім подав позов про скасування реєстрації препарату-конкурента.
У міністерстві швидко пішли назустріч — можливо, тому, що заступницею міністра економіки тоді була Наталія Микольська, яка до приходу на цю посаду працювала в Sayenko Kharenko, що представляє інтереси «Фармака» у справі про «Корвалол».
«Це викликає запитання щодо очевидних ознак конфлікту інтересів», — писали в 2017 році ЗМІ.
досьє
7
Заслуги
Партнер Sayenko Kharenko Михайло Харенко разом з українськими бізнесменами створив благодійний фонд «Дихай». Кошти збирають для українських лікарень і вчених, які борються з COVID-19 в Україні.