ЗВТ з Ізраїлем, приватизація «Укрспирту» та кінець епохи Brent. Головне за 3 грудня

Доброго ранку!
Посол Ізраїлю в Україні розповів про те, коли запрацює зона вільної торгівлі між нашими країнами, а також про те, чому до українців так суворо ставляться представники ізраїльської влади на кордоні. Як Володимир Зеленський пояснює падіння свого рейтингу і чому завершується епоха нафти марки Brent. Подробиці багатьох важливих події ви дізнаєтесь з цього матеріалу.

Андрій Юхименко

Андрій Юхименко

головний редактор The Page

Facebook profile

Велике інтерв'ю

Наш оглядач Маргарита Яковлєва поспілкувалася з новим послом Ізраїлю Джоелом Ліоном. Він отримав посаду посла Ізраїлю в Україні в період перезавантаження економічних відносин — обидві наші держави чекають, доки запрацює Угода про зону вільної торгівлі (ЗВТ). Посол також розповів, у яких сферах економіки наші країни отримають найбільшу вигоду.

Фото: Arseniy Yatsenyuk Foundation

Фото: Arseniy Yatsenyuk Foundation

Посол поділився тим, чому Ізраїль досі не ратифікував Договір про зону вільної торгівлі з Україною, як це зробила Верховна Рада (сторони підписали його ще в січні 2018 року):

Quote«Ізраїль готовий до ратифікації, але ми чекаємо формування уряду. Тож затримка ратифікації з нашого боку — це всього лише технічна проблема, треба просто трохи почекати».

Він також пояснив, чому митні та прикордонні служби країни так суворо ставляться до українців, які хочуть відвідати Ізраїль:

Quote«Понад 25 тисяч нелегальних працівників з України сьогодні перебувають на території Ізраїлю. Це механіки, кухарі, працівники готелів і так далі. Дозвольте мені нагадати, що робота без офіційного дозволу в Ізраїлі заборонена».

І нарешті про залучення інвестицій у нашу країну:

Quote«Ми сподіваємося, що у грудні в Єрусалимі буде відкрито офіс, який представлятиме ізраїльським інвесторам Україну, який буде займатися залученням інвестицій та високих технологій. А наступного року ми відкриємо такий самий офіс в Україні».

Інсайд тижня

Щовівторка виходить наша традиційна рубрика «Бізнес-Акваріум». Її веде перший заступник головного редактора The Page Олег Гавриш. У своїй колонці він розповідає про ще не підтверджені новини від джерел, які заслуговують на довіру. Цього разу він повідомляє про те, як на падіння свого рейтингу на 20 процентних пунктів відреагував президент Володимир Зеленський. Ось що розповіло джерело The Page в його офісі:

«На жаль, президент пояснює це тим, що було проголосовано законопроєкт про відкриття ринку землі та внесена законодавча ініціатива про лібералізацію грального бізнесу. За його словами, це нібито може знижувати його рейтинг. Це зрештою може вплинути на те, в якому вигляді буде прийнято два відповідні документи. На їхню ліберальну редакцію очікувати не варто».

Олег Гавриш

Олег Гавриш

перший заступник головного редактора The Page

Також у матеріалі розповідається про те, що легалізація грального бізнесу зараз проводиться під олігарха Ігоря Коломойського. І ще про те, що «слуги народу» всерйоз задумалися про легалізацію марихуани.

Новини коротко

В Україні з'явиться Фонд національного багатства. Заступник міністра економіки Павло Кухта сказав, що в його міністерстві зараз вивчають модель централізованого управління державними активами через єдину структуру. У фонду буде незалежне корпоративне управління, щоб виключити його можливу політизацію. Планується, що він запрацює наступного року.

Через Viber тепер можна буде переказувати гроші. Нову послугу, яка називається Moneytou, запустили компанії Mastercard і Rakuten Viber в партнерстві з Neo Pay і Edenlab. У сервіс Moneytou інтегрована технологія Mastercard Send і цифровий гаманець Masterpass. За пересилку доведеться платити 5 грн + 1% від суми переказу. Максимальну суму переказу обмежили до 14,9 тис. грн.

Рада підтримала скасування держмонополії на виробництво спирту. Парламентарії проголосували за законопроєкт, в якому йдеться, що це станеться з липня 2020 року. У ньому, зокрема, йдеться, що компанії, незалежно від форми власності, зможуть виробляти спирт, якщо отримають відповідну ліцензію. Новим підприємствам ліцензії будуть видаватися тільки з 2024 року. Доти буде проходити приватизація існуючих заводів.

Більше не буде нафти марки Brent. Британо-нідерландська нафтогазова компанія Royal Dutch Shell Plc в 2020 році перестане видобувати вуглеводні на родовищі Brent у Північному морі і закриє останню працюючу нафтову свердловину. Родовище було дуже важливим для цієї галузі впродовж понад 40 років. Зараз компанія переходить до розробки дрібніших свердловин.

Megogo вийшов на ринок аудіокниг і подкастів. Онлайн-кінотеатр 3 грудня запускає платформу Megogo Audio з 650 аудіокнигами і сотнею випусків подкастів. Цей розділ буде доступний в існуючому додатку відеосервісу, а через місяць — в i OS. Більшість аудіокниг буде доступно у продажу поштучно. У середньому вони будуть коштувати від 70 до 100 грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини