Загроза світовій економіці, інвестиційний прорив в порту «Південний». Головне за 6 вересня

Фото: MV Cargo

Фото: MV Cargo

Американський протекціонізм вдарить по глобальній економіці. У інвесторів зменшується зацікавленність до інвестицій, а це призведе до значного зниження темпів зростання світового ВВП. Для України це буде означати зниження доходів від поставок на світовий ринок наших традиційних товарів – зернових і металопродукції. Втім, це в майбутньому, а поки що компанії готуються вивезти з країни рекордний врожай зернових, який очікується цьогоріч. У порту «Південний» для цього відкрили новий американсько-український термінал.

Новини коротко

У США підрахували втрати через торговельну війну з Китаєм. Згідно з дослідженням американської Федеральної резервної системи, збитки світової економіки через протистояння складуть приблизно $850 млн (або близько 1% світового ВВП). Відбудеться це тому, що підприємства будуть зменшувати інвестиції та економічну активність через невизначеність, яка зростає внаслідок конфлікту між КНР і США.

Американська Cargill і «М.В. Карго» завершили проєкт на $150 млн. У порту «Південний» офіційно запрацював зерновий термінал «Нептун», потужність переробки якого складає 5 млн тонн на рік. Його будівництво розпочалося у 2014 році, на початку війни. За словами співвласника української компанії Андрія Ставницера, американців не надто турбували військові дії на сході країни, хоча компанія і втратила олійноекстракційний завод під Донецьком. Військовим загрозам в інвестиційному договорі було присвячено лише одну сторінку. Водночас на 45 сторінках обговорювалися ризики, пов'язані з корупцією та судами. Американська компанія вклала в термінал $100 млн, ще $37 профінансували ЄБРР та IFC.

Telegram Logo

Перші жертви скасування депутатської недоторканності. Вчора стало відомо, що Генеральна прокуратура 5 вересня направила підозри народним депутатам Олександру Вілкулу та Дмитру Колесникову. Першого підозрюють у тому, що він зловживав службовим становищем, коли в 2011-2012 роках обіймав посаду голови Дніпропетровської обласної держадміністрації. Йдеться про передачу в користування земель сільгосппризначення. А Колесникова підозрюють у незаконному відчуженні державної нерухомості. Ці звинувачення висувалися ще за прокурора Юрія Луценка, але Верховна Рада не надала дозволу на зняття з підозрюваних депутатської недоторканності.

США заступилися за Валерію Гонтареву. Американське посольство в Києві у своєму акаунті в Twitter закликало українську владу до швидкого й неупередженого розслідування подій, пов'язаних з ексглавою Нацбанку та її сім'єю. Заяву було опубліковано після того, як у Лондоні Гонтареву збив автомобіль, в результаті чого вона отримала переломи, а також у зв'язку з підпалом автомобіля її невістки. Сама ексглава НБУ заявила, що ці події не випадкові і пов'язані з її діяльністю на посаді голови банківського регулятора.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Промінвестбанк виставили на торги зі знижкою. Біржа ПФТС оголосила про нові торги з продажу 99,7% акцій цієї установи. Цього разу ціна пакету знижена на чверть – до 399,1 млн грн. Акції цього банку належать російському ВЕБу. І їх виставили на торги за рішенням суду, який задовольнив позов компаній, афілійованих із групою «Приват». Ті таким чином намагаються добитися виконання рішення Арбітражного суду в Гаазі, який зобов'язав Мін'юст РФ компенсувати приватівським структурам $140 млн збитків, яких вони зазнали через анексію Криму. Втім, попередній аукціон не відбувся, оскільки бажаючих взяти участь у торгах не виявилося.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини