Вихід олігархів з Верховної Ради і погрози російського банку – головне за 22 липня

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Доброго ранку!

Партія «Слуга народу» шокувала своїм блискучим результатом на парламентських виборах, які вже охрестили «третім туром президентських». У результаті цього бліцкригу Верховну раду повинні будуть покинути її багаторічні мешканці, які визначали законодавчу політику в промисловості, сільському господарстві та інших сферах української економіки протягом десятиріч. Нас чекає великий переділ. А тим часом Внєшекономбанк перейшов до поки що прихованих погроз. Він наполегливо рекомендував потенційним покупцям не брати участь у торгах з продажу арештованих акцій свого Промінвестбанку. Але про все по порядку.

Новини коротко

Поразка системи. Вибори до Верховної Ради здивували всю країну. Вперше в історії незалежної України парламентську коаліцію зможе сформувати одна політична сила — партія «Слуга народу» Володимира Зеленського. За останніми даними, у неї буде 253 мандати, у «Опозиційної платформи — За життя» — 44, у «Батьківщини» — 25, у «Європейської солідарності» — 24, у «Голоса» — 20. Інші партії представлятимуть 10 депутатів, а самовисуванці отримають 48 мандатів. Це дозволить партії президента мати повний контроль за ситуацією в країні. У складі нової Ради не буде цілого ряду впливових депутатів, які визначали позицію парламенту з економічних питань роками: Костянтина Жеваго, Віталія Хомутинника, Сергія Ківалова, В'ячеслава Богуслаєва, Дмитра Святаша, Тетяни Бахтєєвої, Олександра Грановського, Олександра Третьякова, Сергія Пашинського, Ігоря Кононенка та багатьох інших. А це повинно привести до серйозних змін в умовах ведення бізнесу, що сформувалися за останні десятиліття.

Telegram Logo

Російський Внєшекономбанк пригрозив потенційним покупцям Промінвестбанку. Акції установи виставлені на торги, які заплановані на 28 серпня. Суд дозволив їх стягнути за позовом компаній, пов'язаних з групою «Приват». Таким чином, вони прагнуть виконати рішення Третейського суду в Гаазі, який постановив стягнути з Росії збитки за анексію Криму. Російський банк «настійно рекомендував» не купувати акції на аукціоні, а звертатися з пропозиціями про покупку до його керівництва. У банку зазначили, що він не відповідає за міжнародними зобов'язаннями Росії. Раніше РФ у зв'язку з арештом Промінвестбанку подала позов до України в Стокгольмський арбітраж.

Керівництво «АрселорМіттал Кривий Ріг» звинуватили в недбалому використанні грошей Лакшмі Міттала. Служба безпеки України розповіла, що в результаті обшуків, які пройшли на підприємстві минулої суботи, виявили порушення правил радіаційної безпеки. Радіаційний фон, який створюється джерелами іонізуючого випромінювання, що використовуються в машині безперервного лиття заготовок, перевищує норми. В СБУ вважають, що покарана повинна бути не компанія, а керівники підприємства. Раніше в компанії заявили, що через перевірки були змушені зупинити інвестиційний проект на $150 млн. Глава РНБО Олександр Данилюк назвав обшуки СБУ «тривожним сигналом» і пообіцяв розібратися в ситуації.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Бізнесу донарахували 20 млрд грн. Саме стільки, на думку Державної фіскальної служби, компанії недоплатили у державний бюджет за перше півріччя 2019 року. Найпоширенішим порушенням було недотримання митного законодавства. Аудитори ДФС за цей період провели 2,4 тис. планових перевірок, 6,5 тис. позапланових і 1,7 тис. зустрічних.

Газпром відновив роботи на «Південному потоці». Компанія розморозила роботи з будівництва ділянки цього трубопроводу на півдні Росії. У монополії заявляють, що це необхідно для постачання газу до південного регіону країни. Але експерти, з якими поговорили російські газети «Комерсант» і «Вєдомості», вважають, що ця магістраль має збільшити потужність прокачування по «Турецькому потоку», який в 2014-му замінив «Південний потік» після того, як Євросоюз відмовився від останнього.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини