Тюремний термін для керівників «Арселор Міттал Кривий Ріг», атака «Укрпошти» та хитрощі чиновників – головне за 17 липня

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Доброго ранку!

Погрози президента Володимира Зеленського під час його передвиборчого туру регіонами можуть бути не тільки ефектними, але й дієвими. Після розносу, влаштованого главою держави компанії індійського мільярдера Лакшмі Міттала у Кривому Розі СБУ відкрила кримінальну справу, яка може закінчитися тривалими термінами ув’язнення. Водночас керівник «Укрпошти» Ігор Смілянський продовжив свою кампанію зі створення тиску на уряд. А Кабмін вчора займався кадрами та їхніми хитрощами. Але про все по порядку.

Новини коротко

«Арселор Міттал Кривий Ріг» підозрюють в екоциді. Після візиту президента Володимира Зеленського до Кривого Рогу, під час якого він різко розкритикував представників підприємства за невиконання зобов’язань щодо поліпшення екологічної ситуації в місті, Служба безпеки України порушила кримінальну справу за статтею 441 Кримінального кодексу (екоцид). Вона передбачає від 8 до 15 років позбавлення волі. Зазначу, що операція з продажу колишньої «Криворіжсталі» компанії індійського бізнесмена Лакшмі Міттала в Україні вважається найвдалішим прикладом приватизації за всі роки незалежності.

Telegram Logo

«Укрпошта» підрахувала збитки. У 2018 році чистий збиток державного поштового оператора збільшився у 2,6 раза – до 535 млн грн. Головна причини — низькі тарифи на доставку пенсій. Минулого року збитки від цього виду послуг склали 1 млрд грн. Водночас чистий дохід оператора у 2018-му збільшився на 23% — до 6,8 млрд грн. Повідомлення з’явилося, звісно, заплановано. Але воно дуже вдало підтримує заяву глави «Укрпошти» Ігоря Смілянського, яку він зробив минулого тижня. Тоді він поставив главі уряду Володимиру Гройсману ультиматум: або той підвищує тарифи на доставку пенсій, або виносить цю послугу на конкурс, або з початку наступного року пенсії «Укрпошта» доставляти не буде. Термін ультиматуму закінчується 1 вересня.

Призначено нового голову Фонду гарантування вкладів. Ним стала Світлана Рекрут, яка до останнього часу займала посаду заступника директора-розпорядника ФГФЛ. Костянтин Ворушилін пішов з цієї посади за власним бажанням. Причина – у нього скінчився визначений за законом п’ятирічний термін перебування на цій посаді. Втім, не потрібно забувати, що кар’єра Ворушиліна була тісно пов’язана з екс-президентом Петром Порошенко. У 2007 році Ворушилін створював Міжнародний інвестиційний банк (в ньому екс-президенту належать 60%) і з 2008-го по 2014-й очолював його наглядову раду. Він також працював віце-президентом корпорації «Богдан» і володів міноритарним пакетом страхової компанії «Країна» Петра Порошенка.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Призначено нових незалежних членів наглядової ради Приватбанку. Кабінет міністрів затвердив кандидатури Себастьяна Шьонайх-Каролата, Романа Сульжика і Ольги Томаш. Вони були попередньо відібрані конкурсною комісією і займуть місце членів наглядової ради, які відмовилися заповнювати декларації про доходи.

Кабмін звільнив главу ДФС, але залишив на хлібному місці. Уряд схвалив заяву в.о. Державної фіскальної служби Олександра Власова про відставку, яку він написав після конфлікту з президентом Володимиром Зеленським минулого тижня. Глава держави став вимагати цього від Власова, коли дізнався, що той виконав його доручення про звільнення глав чотирьох регіональних митниць не так, як написав про це у Facebook. Водночас віце-прем’єр-міністр Павло Розенко повідомив агентству «Інтерфакс-Україна», що Власов продовжить очолювати Одеську митницю.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини