Трамп покликав Зеленського в гості, Ярослав Дубневич здивувався сумі застави, Китай і США домовилися помиритися. Головне за вихідні

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Американський президент зробив своєму українському колезі пропозицію, від якої важко відмовитися. Він офіційно запросив його відвідати Білий дім. Якби таке сталося ще кілька місяців тому, то це можна було б вважати перемогою. Але зараз – швидше, випробуванням. А тим часом український суд дозволив народному депутату Ярославу Дубневичу вийти під заставу.

Новини коротко

Володимира Зеленського запросили в США. Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що хотів би, щоб український лідер приїхав до Білого дому. Він вважає, що Зеленський хоче приїхати та прийме пропозицію. Заяву було зроблено після того, як 31 жовтня палата представників Конгресу США прийняла резолюцію про офіційний початок процедури імпічменту американського президента, яку спровокувала інформація про зміст розмови між лідерами України та США.

Ярослав Дубневич уникнув арешту. Суд відпустив народного депутата під заставу в 100 млн грн. Його звинувачують у розтраті понад 93 млн грн. Дубневич повинен внести заставу протягом п'яти днів, здати закордонні паспорти та носити електронний браслет контролю за пересуванням. Сам депутат заявив, що не знає, де візьме таку суму, а також здивувався, що сума застави виявилася вищою, ніж просили прокурори.

Китай і США домовилися про угоду. Пекін і Вашингтон узгодили основні положення торгової угоди, що готується. Про це повідомив американський канал CNBC з посиланням на міністерство комерції КНР. Цікаво, що 31 жовтня Світова організація торгівлі заявила, що може ввести мита на американську продукцію обсягом близько $3,6 млрд через недотримання урядом США антидемпінгових правил щодо китайських товарів.

«Нафтогаз» подав зустрічні вимоги до «Газпрому» в Стокгольмський арбітраж. Як написав на своїй сторінці у Facebook виконавчий директор групи «Нафтогаз» Юрій Вітренко, українська компанія направила заяву про захист і зустрічні вимоги. Російська сторона подала 18 квітня вимогу почати арбітраж. «Газпром» вимагає внести зміни в контракт про транзит газу через Україну, оскільки вважає, що він накладає на компанію нерозумно надмірні вимоги – прокачувати щонайменше 110 млрд кубометрів на рік. Ціна питання – $6 млрд. Вітренко вважає, що рішення щодо цього спору може бути прийнято в 2021 році.

Саудівський нафтовий гігант йде на біржу. Влада Саудівської Аравії затвердили заявку державної нафтової компанії країни Saudi Aramco провести первинне публічне розміщення акцій (IPO). Джерела повідомили телеканалу «Аль-Арабія», що ціну будуть визначати з 17 листопада по 4 грудня. Саме розміщення, найімовірніше, розпочнеться 4 грудня. Bloomberg пише, що часткова приватизація Saudi Aramco, яка вважається найбільш прибутковою в світі, стане найважливішою зміною в нафтовій промисловості Саудівської Аравії з 1970-х років, коли Aramco була націоналізована.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини