Сумнівна репутація голови наглядової ради Укрексімбанку, податківець Віктора Януковича і велика приватизація – головне за 10 липня

Фото: УНИАН

Фото: УНИАН

Доброго рану!

За п'ять років ми вже втратили надію, що правосуддя наздожене колишніх спільників експрезидента Віктора Януковича. Але зараз у справі одного з них, глави, як колись говорили, «Мінсдоха» Олександра Клименка, намітилися зрушення. Прокуратура завершила досудове розслідування його мільярдних розкрадань. А ось іншому талановитому фінансисту, Сергію Курченку, поки що все сходить з рук. Навіть більше, пов'язані з ним люди пробираються до державного Укрексімбанку. Але не будемо тільки про погане. В країні усунуті перешкоди для продажу великих державних підприємств, і це добре! Та про все по порядку.

Новини коротко

Велика приватизація розблокована. Касаційний суд у складі Верховного суду задовольнив скаргу Фонду держмайна. Таким чином було скасувано заборону на вибір інвестиційних радників для продажу п'яти підприємств: «Одеського припортового заводу», «Вугільної компанії «Краснолиманська», заводу «Електроважмаш», «Об'єднаної гірничо-хімічної компанії», заводу «Індар». Заборона була введена як забезпечувальний захід за позовом компанії Grant Thornton, яка була незадоволена вибором радників.

Telegram Logo

Наглядову раду Укрексімбанку очолив фінансист, пов'язаний з бізнесом Азарова і Курченка. Пресслужба установи повідомила, що 8 липня головою наглядової ради було призначено Пауля Торстена. У травні виконавчий директор Центру протидії корупції Дар'я Каленюк повідомляла, що він числиться керівником австрійської компанії GEOLOG Oil&Gas Trading Gmb H, яка поставляла газ на німецькі заправки Sparschwein Gas Сергія Курченка. Також компанія зареєстрована за тією ж адресою, що і фірми Курченка і Миколи Азарова у Відні.

Завершено досудове розслідування діяльності Олександра Клименка. Головна військова прокуратура в складі ГПУ повідомила, що зараз виникла необхідність повідомити колишнього главу Міністерства доходів і зборів часів Віктора Януковича та ще чотирьох осіб про завершення досудового розслідування і про запит на відкриття матеріалів. Клименка підозрюють в створенні злочинної організації і схеми, що завдало збитків державі на суму 3,1 млрд грн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Гроші для аграріїв. Кабінет міністрів затвердив умови спільного з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) проекту підтримки підприємств АПК. Він передбачає фінансування малого та середнього бізнесу на суму 800 млн євро. З них 400 млн надасть ЄІБ, а решту — банки, які є учасниками проекту. Гроші спрямують на виробництво зернових, олійних, на розвиток рибного господарства, на будівництво лабораторій і дослідницьких станцій.

У Києві відкрився дилерський центр Bentley. Центр, який досі працював у столиці, не мав офіційного статусу. Новий розташований на Бориспільському шосе і, згідно з повідомленням компанії, є найбільшим у Європі. На відкритті салону були представлені лімітовані серії автомобілів бренду. Відкриття було приурочено до сторіччя компанії.

BMW випустила новий електромобіль. Компанія представила перший серійний електрокар Mini Cooper SE вартістю від $35 тис. Його дизайн не відрізняється від бензинового аналога Mini 3 Door.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини