Ринок електроенергії допомагає Рінату Ахметову, скільки заробили Петро Порошенко та Ігор Кононенко – головне за 11 липня


Доброго ранку!

Фінансова звітність – незручна штука. Завдяки їй вся країна дізналася, скільки мільйонів доларів заробили експрезидент Петро Порошенко та його бізнес-партнер Ігор Кононенко. У багатьох країнах вони б стали героями, про них би написав Forbes. Але в Україні, боюся, їм така інформація тільки зашкодить. Як зашкодить і Рінату Ахметову повідомлення про те, що після 10 днів роботи нового ринку електроенергії стало очевидно, що допоміг ринок, в першу чергу, його компанії. Але про все по порядку.

Telegram Logo

Новини коротко

Петро Порошенко та Ігор Кононенко заробили $300 млн. Від продажу акцій заводу «Кузня на Рибальському» компанії Сергія Тігіпка екс-президент виручив $235,8 млн, а його партнер $64,2 млн. Завдяки цій угоді чистий прибуток фонду Порошенко «Прайм Ессетс Кепітал» минулого року зросла з 19 млн грн до 6,5 млрд грн. А фонду Кононенко «ВІК» з 40,9 млн грн до 1,7 млрд грн.

Запуск ринку електроенергії підвищив ціни. За перші десять днів роботи за новими правилами ціни за кіловат-годину зросли на 30%. Про це повідомив голова «Укренерго» Всеволод Ковальчук. Сталося це, зокрема, через те, що «Енергоатом» позбавили права продавати електроенергію промисловості за двосторонніми контрактами. Тобто зараз це робить теплова генерація, зокрема, ДТЕК Ріната Ахметова.

Ультиматум Гройсману. Керівник «Укрпошти» Ігор Смілянський написав голові уряду і міністрам лист, в якому повідомив, що компанія не надаватиме послуг з доставки пенсій за тарифами, що діють зараз. Він вимагає або їх підвищити до 1 вересня, або виставити цю послугу на відкритий конкурс, і тоді її справедливу вартість визначить ринок. Якщо цього не станеться доставка припиниться з 1 січня наступного року.

Рішення Володимира Зеленського оскаржили в суді. Звільнена 5 липня з посади державного уповноваженого Антимонопольного комітету Агия Загребелська подала позов до Верховного суду. У ньому вона просить визнати указ президента про її звільнення неправомірним і недійсним. «Цей позов поданий не для поновлення на посаді, а щоб відстояти незалежність Антимонопольного комітету», – написала на своїй сторінці в Facebook Загребельська.

Новий голова наглядової ради «Укроборонпрому». Наглядова рада держконцерну на своєму першому засіданні в оновленому складі 10 липня затвердила на цій посаді Айвараса Абромавичуса. На засіданні також розглядали питання реструктуризації та міжнародного аудиту держконцерну.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини