Facebook Pixel

Ринки на лікарняному; дефіцит китайських гаджетів; бізнес у смартфоні. Головне за 28 лютого

Фото: unsplash

Фото: unsplash

• Тиждень, що минає, однозначно претендує на звання найгіршого для світових фінансових ринків з часів кризи 2008 року. І, схоже, це тільки початок. А винуватцем всьому став коронавірус.

• Українські магазини техніки теж відчули на собі вплив китайської недуги – ритейлери вже готуються до проблем з поставками китайських гаджетів.

• У застосунку «Дія» з'явився новий розділ, який, за задумом держави, повинен допомогти розвитку малого та середнього бізнесу в Україні.

Такими були новини п'ятниці, що минула.

Євген Чорновалов

Євген Чорновалов

випусковий редактор The Page

Ринки на лікарняному. Китайський вірус обвалив світові фінансові та сировинні ринки. Котирування нафти Brent падали нижче за $50 за барель, WTI опускалася до $45. У затяжному падінні опинилися фондові індекси на американському, азіатському та європейському ринках. Подробиці читайте в нашому матеріалі. Втім, як розповіла The Page перший заступник глави Нацбанку Катерина Рожкова, Україну це лихо обмине.

Дефіцит китайських гаджетів. Українські магазини техніки відчули тимчасове закриття китайських заводів через коронавірус. Уже незабаром проблеми можуть виникнути з поставками товарів компаній Huawei та Xiaomi. Але побоюватися дефіциту техніки не варто — замінити китайські гаджети на ринку можуть південнокорейські виробники.

Бізнес у смартфоні. Застосунок «Дія», який надає державні онлайн-послуги, в тестовому режимі запустив сервіс для малого і середнього бізнесу — «Дія.Бізнес». Підприємці тепер можуть отримувати онлайн-консультації з фахівцями за допомогою відеозв'язку на теми систематизації бізнес-процесів, фінансового управління, взаємодії з державою, психології бізнесу, управління персоналом, маркетингом, а також продажами.

Telegram Logo

Економія на гривні. Як розповіли The Page у Мінфіні, в рамках обслуговування держборгу в 2019 році Україна заощадила 26 млрд грн: 19 млрд грн — за рахунок зменшення відсотків, ще 7 млрд грн — завдяки зміцненню курсу гривні. Цього року економія на курсовій різниці буде більшою, ніж на ставках. Раніше ми розбирали, як слабкий попит на ОВДП опустив курс гривні.

Податковий закон 1210. У січні Верховна Рада прийняла закон, який передбачає норми трансфертного ціноутворення, введення плану дій BEPS з протидії ухиленню від сплати податків, а також підвищення деяких рентних ставок. Однак президент Володимир Зеленський досі не підписав і не ветував закон, хоча українські бізнес-асоціації закликали його до цього. The Page обговорило спірний закон №1210 з новообраним віцепрезидентом Європейської асоціації платників податків Гріголом Катамадзе та засновником і головою юридичної компанії UNA PARTNERS Наталією Ульяновою.

Гарного вам дня!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини