Рінату Ахметову доведеться оплатити рахунок, компанії чинять опір силовикам, а Facebook виявляє маніпуляторів. Головне за 25 липня

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Багато хто, напевно, вже забув історію про «Укртелеком», який продали пов'язаній з українськими олігархами австрійській структурі. Після цього його викупив Рінат Ахметов, який в судах оскаржував заборгованість старих власників перед державою. Але тепер виник привід про це згадати. Суд став на бік кредиторів, і тепер олігархові все ж таки потрібно буде викласти чималеньку суму за актив. Цікаво, він заплатить чи знайде спосіб боротися далі? Тим паче, що інші представники великого бізнесу не здаються. Так, компанія «Богдан Моторс» вирішила захищатися від силовиків за допомогою дипломатії, будівельна група «Ковальська» – в судах. Але про все по порядку.

Новини коротко

Facebook почистив свою мережу. Компанія видалила 294 персональних акаунти, понад 1,5 тис. сторінок та 32 групи, що були зареєстровані з України, Росії, Таїланду і Гондурасу. Це було зроблено у межах протидії «координованій неавтентичній поведінці». Представники Facebook стверджують, що видалення пов'язано не з контентом, а саме з поведінкою. Компанія переслідує такі облікові записи у всьому світі після звинувачення в тому, що вона недостатньо швидко розробляє інструменти для боротьби з екстремістським та пропагандистським змістом.

Росія оскаржила рішення про виплату $ 1 млрд Ощадбанку за Крим. Український банк виграв міжнародний арбітраж у Російській Федерації ще в листопаді минулого року. 17 липня списати гроші і відсотки дозволив Київський апеляційний суд. Вчора міністерство юстиції РФ повідомило агентству ТАСС, що не визнає рішення українського суду про виконання рішення на території України і що Арбітражне рішення за позовом Ощадбанку оскаржується в судах Франції. В українському банку в свою чергу зазначили, що нічого не знають про те, що Росія оскаржила рішення міжнародного арбітражу.

Telegram Logo

«Богдан Моторс» звернулася за захистом до послів країн G7. У листі, що адресований їм, а також Європейській Бізнес Асоціації, компанія повідомила, що Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура провели у неї «політично вмотивовані обшуки», які за формою нагадували антитерористичну операцію. У них брали участь співробітники відомств у повній екіпіровці та зі стрілецькою автоматичною зброєю. Обшуки проводилися у межах справ про розтрату держмайна особами Міноборони та про реструктуризацію кредиту, який видав корпорації Укрексімбанк.

Верховний суд підтвердив право Ощадбанку отримати 1,5 млрд від компанії Ріната Ахметова. У 2015 році «Укртелеком», який належить олігарху, уклав з банком договір про те, що виплатить заборгованість за облігаціями компанії ЕСУ (власник контрольного пакета оператора). Але «Укртелеком» через суд розірвав цей договір. Після цього судова справа між сторонами тривала два роки, протягом яких оператор не платив згідно зі своїми зобов'язаннями.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Рахунки будівельної компанії з групи «Ковальська» розблоковані. Соснівський райсуд Черкас розблокував у Альфа-Банку кошти компанії «Бетон Комплекс», яка входить до складу групи. Розрахункові операції підприємства вже відновлені. Компанія разом з іншими підприємствами, які постраждали цього місяця від силовиків, оскаржить в судах дії співробітників СБУ і прокуратури. У своєму повідомленні вона згадує «АрселорМіттал Кривий Ріг» і «Метал Холдинг».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини