Порошенко відповідатиме в суді; Гончарук звільнить міністра. Головне за 16 січня

Прогнози Ігоря Коломойського збуваються. Як він і говорив, брати Суркіси почали судитися з Петром Порошенком у Лондоні. Чутки про кадрові зміни в уряді підтвердилися. А Верховна Рада прийняла скандальний законопроєкт, яким трохи спростила життя фізособам-підприємцям. Такими були новини четверга, що минув.

Андрій Юхименко

Андрій Юхименко

головний редактор The Page

Facebook profile

Суд проти експрезидента України. Брати Григорій та Ігор Суркіси у Лондонському міжнародному арбітражі вимагають від Петра Порошенка $140 млн компенсації за невиконання умов щодо продажу йому близько 25% акцій телеканалу «1+1», що належали їм. Про це повідомило zn.ua. Згідно з даними видання, позов подано, зареєстровано і прийнято судом у відповідності до усіх процедур, а протягом чотирьох наступних місяців сторони повинні передати до суду весь пакет документів, доказів та вимог, після чого орієнтовно у травні 2020-го відбудеться перше засідання.

Тігіпко купив новий завод. Група «ТАС» на торгах СЕТАМ придбала з отриманням права власності головний виробничий корпус вагонобудівного підприємства «Полтавахіммаш» за 36 млн грн. Основний акціонер компанії Сергій Тігіпко заявив, що придбання виробництва «Полтавахіммаш» відповідає стратегії розвитку промислового сектора групи «ТАС». Йдеться про відновлення виробництва вітчизняних залізничних і автомобільних цистерн, яких гостро потребує український бізнес.

«В умовах глобальної конкуренції і нестабільності ринків підтримка вітчизняного виробника та створення нових робочих місць є надзвичайно важливим завданням для бізнесу».

Сергій Тігіпко

Сергій Тігіпко

засновник фінансово-промислової групи «ТАС»

Підвищено ліміти для ФОПів. Верховна Рада України прийняла антиофшорний закон №1210 з поправками до Податкового кодексу. У ньому зокрема збільшується максимально допустима сума доходів для тих, хто працює на спрощеній системі оподаткування.

Нові ліміти складуть:

  • для 1-ї групи ФОП – 1 млн грн (замість 300 тис. грн);
  • для 2-ї групи ФОП – 5 млн грн (замість 1,5 млн грн);
  • для 3-ї групи ФОП – 7 млн грн (замість 5 млн грн).
Telegram Logo

Посилились норми для реклами. Уся реклама на телебаченні, радіо, а також у друкованих виданнях з 16 січня має бути виключно українською мовою — набули чинності норми статті 32 «мовного закону». Порушення цієї вимоги тягне за собою адміністративний штраф у розмірі 200-300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3,4-5,1 тис. грн, або $141,8-212,7). При першому порушенні покарання може обмежитись попередженням.

Заміна в уряді. Міністр розвитку громад і територій Альона Бабак йде у відставку. На її місце можуть призначити голову Івано-Франківської облдержадміністрації Дениса Шмигаля. Він очолив Івано-Франківську область на початку серпня 2019 року, після робочого візиту Володимира Зеленського в регіон. З січня 2018-го він був директором Бурштинської ТЕС, яка належить Рінату Ахметову.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини