Показові прочухани від Володимира Зеленського і рекордний штраф для Facebook — головне за вихідні


Доброго ранку!

Президент Володимир Зеленський добирається смаку. Йому, безумовно, подобається подорожувати країною та давати прочухана чиновникам. Цього разу він це робив в Одесі. Перед камерами він змусив в.о. голови Державної фіскальної служби пообіцяти написати заяву про звільнення, а до Держекоінспекції звернувся з вимогою не перевіряти іноземні судна. Напевно, президент думає, що така поведінка дасть його партії додаткові бали на майбутніх парламентських виборах. Поживемо — побачимо. А поки що це стало приводом порівнювати його стиль управління країною з методами президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Telegram Logo

Новини коротко

Виконувач обов’язків Голови Державної фіскальної служби Олександр Власов пообіцяв піти у відставку. Зробив він це на прохання президента Володимира Зеленського після того, як той дізнався про деталі звільнення глав чотирьох регіональних митниць. Президент раніше попросив Власова їх звільнити, якщо вони не напишуть заяви про звільнення за власним бажанням. Той 9 липня опублікував пост у Facebook про те, що виконав це прохання. Але з‘ясувалося, що чиновники не звільнені, а пішли у відпустку. Власов на своїй сторінці у Facebook вже повідомив, що написав заяву і в понеділок відправить її в Кабінет міністрів.

Заборона на екологічні перевірки судів в акваторії чорноморських портів. Президент Володимир Зеленський запропонував першому заступнику начальника Держекоінспекції Кримсько-Чорноморського округу Дмитру Крючкову заборонити екологічні перевірки іноземних судів на період з липня по вересень. За цей час правоохоронці повинні розібратися в ситуації з поборами. На думку президента, води Чорного моря і так забруднені, і скасування інспекцій на два місяці ситуацію істотно не погіршить.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Рекордний штраф для Facebook. Федеральна торгова комісія схвалила рішення оштрафувати компанію на $5 млрд за витік даних користувачів через компанію Cambridge Analytica. За нього проголосували три із п’яти членів комісії. Тепер справа передана до Міністерства юстиції США. Точна дата, коли в цій справі буде поставлена крапка, наразі невідома.

Союз світових автогігантів. Компанії Ford і Volkswagen офіційно повідомили про розширення свого глобального співробітництва. Тепер вони об’єднають свої зусилля для виробництва автономних і електричних автомобілів. До цього їх підштовхує висока вартість розробки технологій, які необхідні для створення таких машин. Водночас компанії збережуть незалежність і продовжать конкурувати на автомобільному ринку. Раніше подібні альянси створили General Electric і Honda, а також Daimler і BMW.

Airbus відкликав книгу, написану до п’ятдесятиріччя компанії. Як повідомили джерела агентства Bloomberg, сталося це через главу, в якій йдеться про розслідування фактів хабарництва та корупції. Книга написана колишнім журналістом газети The New York Times Ніколою Кларком. У ній розповідається про те, як Airbus став конкурентом компанії Boeing. У книзі була глава про звинувачення в тому, що компанія нібито використовувала посередників для отримання замовлень. Розслідування цих фактів поки що не завершено. Автор книги заявив, що глибоко розчарований таким рішенням компанії. Він витратив на цей текст два роки і пишається написаним.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини