Погані новини для банку Петра Порошенка, незаконні тарифи і вихід фінансистів з Приватбанку — головне за 9 липня

Доброго ранку!

Добрий він, звісно, не для всіх. Банк Петра Порошенка, який за останні п’ять років, можна сказати, процвітав, переживає не найкращі часи. У нього відтік депозитів. Очевидно, що вкладники більше не вірять у стабільність цієї установи. Неприємна подія сталася в газовій сфері. Постанова уряду про формування цін на газ для населення і теплокомуненерго, яка діяла протягом останніх двох з половиною років, виявилась незаконною. А це може призвести до позовів з вимогами перерахувати вартість газу. Як на це відреагує МВФ, можна лише здогадуватися. Виходячи з досвіду минулих років, це може зашкодити видачі траншів, що вдарить по гривні, та й по економіці країни загалом. Ну, а чого вартий вихід з наглядової ради Приватбанку трьох іменитих фінансистів? Але про все по порядку.

Новини коротко

Банк Петра Порошенко втрачає гроші. За 5 місяців цього року портфель депозитів населення «Міжнародного інвестиційного банку» (МІБ) зменшився на 1,1 млрд грн (-38,7%), а юридичних осіб — на 584 млн грн (-10%). У цій установі екс-президенту належать 60%. Станом на 1 грудня 2018 року МІБ займав 24 місце в країні за розміром активів серед 77 діючих в країні банків.

Telegram Logo

Ціни на газ визнали незаконними. Шостий апеляційний адміністративний суд відхилив апеляцію Кабінету міністрів, Мінекономрозвитку і торгівлі, «Нафтогазу» і НКРЕКУ, в якій вони просили скасувати рішення суду першої інстанції про визнання недійсною постанови уряду №315 від 27 квітня 2016 року. У ній визначався порядок формування цін на газ для населення і теплокомуненерго. Тепер споживачі можуть вимагати перерахунку цін, які діяли протягом останніх двох з половиною років.

Наглядову раду Приватбанку залишили три незалежних члена. Свої повноваження склали партнер інвесткомпанії Apollo Management Андреа Монетт, автор фінансової реформи в Ірландії Стівен Силіг і глава наглядової ради банку і автор реформ банківської системи Туреччини Енгін Акчакоча. Це рішення Кабмін ухвалив 5 липня після того, як вони відмовилися повторно входити до складу наглядової ради через те, що вважали неприйнятною вимогу українського антикорупційного законодавства у частині обов‘язкового декларуваня доходів членів наглядових рад держбанків.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

В Україні зафіксована дефляція. Споживчі ціни в червні 2019 року знизилися на 0,5%, а річна інфляція сповільнилася до 9%, повідомляє Держстат. Зниження цін відбулося через те, що подешевшали деякі види продуктів харчування, а також знизилися тарифи на воду, електроенергію, газ та інші види палива.

Головна загроза світовій економіці. Найбільше загроз для неї може виникнути у сфері кібербезпеки. До таких висновків прийшла консалтингова компанія EY в результаті опитування представників 200 найбільших компаній і фондів з управління активами. На другому і третьому місцях стоять нерівність за рівнем доходу і втрата робочих місць в наслідок технологічного прогресу.

Скасовано обмеження на виведення дивідендів. З 10 липня скасовується обмеження у розмірі 12 млн євро щомісяця на їхню репартріацію для компаній з іноземним капіталом. НБУ очікує, що це не позначиться на макрофінансової стабільності і поліпшить інвестиційний клімат.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини