Податкова амністія від «Слуги народу» і приватний капітал в українській космічній галузі. Головне за 9 вересня

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Бажаючі легалізувати свої приховані доходи можуть починати готуватися. Задекларувати їх і сплатити невеликий податок можна буде в першому кварталі наступного року. Партія «Слуга народу» вже оголосила ставки, і не можна сказати, що вони захмарні. Крім того, представники політсили президента хочуть допустити приватний бізнес в космічну галузь і навіть заявляють, що для цього не потрібно буде ніяких ліцензій.

Новини коротко

Якою буде податкова амністія. На сайті Верховної Ради з'явився законопроєкт авторства голови парламентського Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Данила Гетманцева – про декларування фізособами прихованого доходу. У ньому пропонується встановити різні ставки для майна, яке громадяни побажають задекларувати в період з 1 січня по 31 березня 2020 року. Зокрема, з валютних активів потрібно буде внести в казну 5% від їхньої вартості. З інших майнових прав – 10%. Доходи до 100 тис. грн будуть амністуватися автоматично, без декларації.

«Кернел» отримав кредит на $120 млн. Європейський банк реконструкції та розвитку виділить цю суму для поповнення оборотного капіталу для того, щоб компанія змогла наростити експорт зернових. До $80 млн буде спрямовано на закупівлю, зберігання, переробку та експорт зернових. Ще $40 млн будуть використані для розвитку бізнесу з вирощування олійних культур і для виробництва рослинної олії.

Telegram Logo

Законопроєкт про допуск приватного капіталу в космічну галузь зареєстрований у парламенті. Про це на своїй сторінці у Facebook написала координатор напрямку e Health від президента Яника Мірило. Мета закону – створення в галузі умов для конкуренції з боку приватного капіталу, а також залучення інвестицій. Ведення бізнесу в цій сфері пропонується вирішувати за декларативним принципом, без видачі ліцензій.

Новий президент " Міжнародних авіаліній України. Термін дії контракту глави компанії Юрія Мірошникова закінчується 12 вересня. Далі його на цій посаді змінить Євген Дихне, який раніше обіймав посаду першого заступника генерального директора аеропорту "Бориспіль". Джерела агентства "Інтерфакс-Україна" повідомили, що зміна топменеджера пов'язана з негативними фінансовими результатами перевізника. Від нового глави очікують стабілізації ситуації.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

В Україні знижуються ціни. Держслужба статистики за підсумками серпня, як порівняти з липнем, зафіксувала дефляцію в 0,3%. З початку року інфляція склала 2,7%, а в річному вимірі (проти серпня 2018 року) — 9%. Національний банк України очікує, що до кінця 2019 року інфляція становитиме нижче 7%. Як зазначив в інтерв'ю глава НБУ Яків Смолій, в четвертому кварталі зниження інфляції буде відбуватися більш швидкими темпами – через різницю в базі порівняння.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини