Оцінка кількості населення; удар по експорту та зростання корупції в Україні. Головне за 23 січня

За час незалежності населення України скоротилося з 52 до 37 млн чоловік. Про те, що нас вже менше 40 млн, говорили давно, але тепер це офіційно. А ще в Україні пташиний грип, і він вже б'є по вітчизняним виробникам. А рівень корупції, попри всі зусилля останніх років, в нашій країні зростає. Такі невтішні новини минулого четверга.

Андрій Юхименко

Андрій Юхименко

головний редактор The Page

Facebook profile

Новини коротко

Фото: презентація результатів електронного підрахунку

Фото: презентація результатів електронного підрахунку

Уряд оцінив кількість та склад населення. Станом на 1 грудня 2019 року населення України становило майже 37,3 млн осіб. 15,4% з цієї кількості (5,7 млн осіб) — це діти; 9,6% (3,6 млн) — люди раннього працездатного віку, тобто від 15 до 24 років; 44% (16,5 млн) — основний працездатний вік, тобто від 25 до 54 років; 14% (5,2 млн) — зрілий вік, тобто від 55 років до 64; 16,8% (5,2 млн) — літні люди, тобто ті, чий вік 65 років і старше.

Рекорд залізниці. Очікуваний показник прибутку за підсумками 2019 року в «Укрзалізниці» становитиме близько 2,5-3 млрд гривень. Проте пасажирські перевезення й досі залишаються збитковими.

«Пасажирські перевезення приносили $200-500 млн збитків на рік. Компанія «з'їдала» свою амортизацію, не відновлювала рухомий склад, зношеність якого зараз становить близько 80%. Так, зараз працюємо стабільно, але для підвищення якості нам потрібні великі капітальні витрати».

Євген Кравцов

Євген Кравцов

Голова правління «Укрзалізниці»

Заборона на ввезення української курятини. Європейська комісія тимчасово призупинила ввезення на територію Європейського Союзу (ЄС) українського м'яса птиці, м'ясної продукції з птиці та термічно необроблених продуктів з птиці. Вона пов'язана із загибеллю птиці на промисловому підприємстві «Хутір» у Вінницькій області 18 січня. Причина – «грип птиці» типу А субтипу Н5.

Telegram Logo

Оцінка рівня корупції. Україна посіла 126-те місце серед 180 країн у рейтингу «Індекс сприйняття корупції-2019», який підготувала організація Transparency International. Наша країна отримала 30 балів зі 100 можливих, і таким чином повернулася до показника 2017 року.

Фото:cpi.ti-ukraine.org

Фото:cpi.ti-ukraine.org

Давоський форум

Завершився третій день Всесвітнього економічного форуму 2020. Він запам'ятався тим, що канцлер Німеччини Ангела Меркель виступила з промовою на захист клімату, а прем'єр Олексій Гончарук заплутав ЗМІ та німецьких партнерів заявами про співпрацю з Deutsche Bahn. Детальніше про те, що ще відбувалося в четвер, можна прочитати у статті Олександри Захарової «Давос, день третій. Меркель і Грета, «вершники Апокаліпсису» від ООН і конфуз Гончарука».

Зокрема, у статті йдеться про те, що:

  • зі спеціальним зверненням виступив генсек ООН Антоніу Гутерреш. Він заявив, що загрози, які стоять перед світом, подібні до «чотирьох вершників Апокаліпсису». Такими загрозами він назвав геополітичне напруження, кліматичну кризу, глобальну недовіру та небезпеку новітніх технологій;
  • Про кліматичні ризики говорила канцлер Німеччини Ангела Меркель. На її думку, для порятунку планети необхідно міжнародне співробітництво та нові технології, а також швидкі та рішучі дії. Меркель вважає, що досягнення цілей Паризького угоди може стати питанням виживання людей.
Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

У п'ятницю, в останній день, обговорюватиметься вже не так багато тем, як у вівторок, середу та четвер. Серед них заявлені такі панелі: «Інвестиції в наступний цифровий рубіж», «Технологія в ім'я добра», «Цифрова безпека для молоді», «Суспільство та доступ до роботи в майбутньому», «Коли люди стають кіборгами», «Прорив в лікуванні раку» і «Людська ціна епохи безкарності».

Велике інтерв'ю

Керівник українського офісу сервіс-таксі Bolt Тарас Потічний розповів кореспондентці The Page Наті Штуці про те, що зараз вдалий час для інвестицій на цьому ринку.

Компанія готується до експансії в Україні:

QuoteУ 2020 році ми плануємо запустити сервіс ще у п’яти-шести містах. Розпочнемо з Дніпра та Запоріжжя, а надалі бачитимемо, де є потреба.

Нові напрямки бізнесу:

Quote«Ми розглядаємо можливість запустити доставку їжі. Ведемо переговори з деякими ресторанними мережами. Протягом наступних декількох місяців розширюватимемо портфоліо наших додаткових сервісів. Також розпочнемо надавати послугу з перевезення дітей в автокріслі та додаткові, більш преміальні сервіси для замовлення автівки».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини