Новий прогноз зростання економіки, 5G в Україні та справа Приватбанку. Головне за 6 листопада

Фото: lifecell

Фото: lifecell

Справи в економіці України складаються краще, ніж вважалося досі. Принаймні такий висновок можна зробити з останнього прогнозу Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Ця новина приємна, але все ж таки абстрактна. А ось повідомлення про те, що в нашій країні починається тестування технології 5G (яка обіцяє нам не просто надшвидкий інтернет, а цілу технологічну революцію), напевно, зачіпає більшість прогресивних українців. І нарешті Приватбанк – куди ж без нього. Тут почалися тривожні рухи.

Новини коротко

ЄБРР опублікував прогноз зростання української економіки. Цього року ВВП країни зросте на 3,3%, а наступного – на 3,5%. У звіті банку говориться, що економіка країни буде стійкою до політичних чинників, але темпи її зростання будуть незначними. Раніше ЄБРР прогнозував зростання ВВП України цьогоріч на рівні 2,5%, а наступного — на 3%. Чи досягне Україна нових прогнозних показників, буде залежати від того, підпишуть чи ні угоду про нову програму з Міжнародним валютним фондом.

В Україні випробують 5G. Компанії lifecell та Ericsson з 1 грудня цього року до 31 травня наступного будуть тестувати технологію в магазинах оператора в Києві, Дніпрі, Харкові, Львові, Одесі та Черкасах. Під час випробування буде виконано доступ до публічної мережі інтернет без можливості здійснення голосових дзвінків.

Нова податкова ініціатива «Слуги народу». Народні депутати від цієї політичної сили хочуть внести зміни в Податковий кодекс України і вчетверо збільшити ставки екологічного податку. Про це йдеться в законопроєкті №2367, який зареєстрували у Верховній Раді 1 листопада.

Справа про націоналізацію «Приватбанку» зрушила з мертвої точки. Шостий апеляційний адміністративний суд сформував колегію суддів для подальшого розгляду справи. Окружний суд Києва 18 квітня визнав націоналізацію установи протиправною. Нацбанк, Кабмін і Приватбанк подали апеляцію на це рішення. Однак вона так і не була прийнята. Тепер (після формування колегії) найближчим часом має бути призначена дата розгляду апеляції.

У Німеччині лобіюють інтереси «Газпрому» та інвесторів «Північного потоку – 2». Агентство Bloomberg повідомило, що представники правлячої коаліції ФРН підготували законопроєкт, який дозволить газопроводу «Північний потік — 2» вийти з-під обмежень нової Газової директиви ЄС. Ця директива встановлює, що частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, але прокладені через територію ЄС («Північний потік» є саме таким), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів ЄС. Нова директива набула чинності 23 травня. Завдяки новому законопроєкту можна буде вважати, що «Північний потік — 2» було завершено в травні (коли завершилося інвестування), а тому до нього повинні застосовуватися старі правила.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Шмигаль повідомив про 5 тис. нових ФОП, а у соцмережі йому пояснили, що це означає

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що кількість реєстрацій нових ФОП фактично повернулося до докризового періоду.

Засновник Rozetka розповів, що українці взялися купувати після туалетного паперу

В інтернет-магазині Rozetka за останній місяць в кілька разів зросли продажі робочих столів, крісел на коліщатках і ноутбуків. На думку засновника компанії Владислава Чечоткіна, це означає, що українці навчилися працювати вдома і планують і далі так працювати.

Топ-10 кращих університетів України. Куди вступати у 2020-му

Цього року останній шкільний дзвоник був незвичайним — в режимі онлайн, без лінійки, білих бантів і квітів. На щастя, пандемія не скасувала здачу ЗНО і вступ до закладів вищої освіти. Поки випускники активно готуються до іспитів, The Page проаналізувало останні рейтинги кращих закладів і склало свій список. Перші місця ми віддали університетам, які потрапили в світовий рейтинг QS World University Rankings-2020, далі йшли по торішньому списку центру міжнародних проектів «Євроосвіта» (він оновлюється наприкінці червня). Отже, наш Топ-10 кращих університетів України 2020.

style