Новий прогноз зростання економіки, 5G в Україні та справа Приватбанку. Головне за 6 листопада

Фото: lifecell

Фото: lifecell

Справи в економіці України складаються краще, ніж вважалося досі. Принаймні такий висновок можна зробити з останнього прогнозу Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Ця новина приємна, але все ж таки абстрактна. А ось повідомлення про те, що в нашій країні починається тестування технології 5G (яка обіцяє нам не просто надшвидкий інтернет, а цілу технологічну революцію), напевно, зачіпає більшість прогресивних українців. І нарешті Приватбанк – куди ж без нього. Тут почалися тривожні рухи.

Новини коротко

ЄБРР опублікував прогноз зростання української економіки. Цього року ВВП країни зросте на 3,3%, а наступного – на 3,5%. У звіті банку говориться, що економіка країни буде стійкою до політичних чинників, але темпи її зростання будуть незначними. Раніше ЄБРР прогнозував зростання ВВП України цьогоріч на рівні 2,5%, а наступного — на 3%. Чи досягне Україна нових прогнозних показників, буде залежати від того, підпишуть чи ні угоду про нову програму з Міжнародним валютним фондом.

В Україні випробують 5G. Компанії lifecell та Ericsson з 1 грудня цього року до 31 травня наступного будуть тестувати технологію в магазинах оператора в Києві, Дніпрі, Харкові, Львові, Одесі та Черкасах. Під час випробування буде виконано доступ до публічної мережі інтернет без можливості здійснення голосових дзвінків.

Telegram Logo

Нова податкова ініціатива «Слуги народу». Народні депутати від цієї політичної сили хочуть внести зміни в Податковий кодекс України і вчетверо збільшити ставки екологічного податку. Про це йдеться в законопроєкті №2367, який зареєстрували у Верховній Раді 1 листопада.

Справа про націоналізацію «Приватбанку» зрушила з мертвої точки. Шостий апеляційний адміністративний суд сформував колегію суддів для подальшого розгляду справи. Окружний суд Києва 18 квітня визнав націоналізацію установи протиправною. Нацбанк, Кабмін і Приватбанк подали апеляцію на це рішення. Однак вона так і не була прийнята. Тепер (після формування колегії) найближчим часом має бути призначена дата розгляду апеляції.

У Німеччині лобіюють інтереси «Газпрому» та інвесторів «Північного потоку – 2». Агентство Bloomberg повідомило, що представники правлячої коаліції ФРН підготували законопроєкт, який дозволить газопроводу «Північний потік — 2» вийти з-під обмежень нової Газової директиви ЄС. Ця директива встановлює, що частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, але прокладені через територію ЄС («Північний потік» є саме таким), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів ЄС. Нова директива набула чинності 23 травня. Завдяки новому законопроєкту можна буде вважати, що «Північний потік — 2» було завершено в травні (коли завершилося інвестування), а тому до нього повинні застосовуватися старі правила.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Список «червоної» та «зеленої» зон: можливі зміни у критеріях МОЗ

Міністерство охорони здоров'я може змінити критерії розділення країн на «червону» та «зелену» зони. Замість кількості активних хворих можна використовувати показник інцидентності на 100 тис. населення, який розраховується за кількістю нових захворювань за останні 14 днів.

Ті, що біжать хвилями. Як треба змінити портову галузь України

Українську портову галузь стрясають скандали. Державні органи, які регулюють діяльність портів, продовжують створювати в них вкрай токсичну атмосферу. Для того щоб знову зробити галузь привабливою для вантажів і домогтися значного зростання перевалки, потрібна масштабна дерегуляція та зміна низки ключових законів.

партнерський матеріал

Зеленський пообіцяв МВФ до кінця тижня представити кандидатуру голови Нацбанку

Президент Володимир Зеленський під час розмови з директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою запевнив, що до кінця тижня запропонує парламенту кандидатуру голови НБУ.