Нові ціни на газ; допомога ЄС; київська кільцева дорога. Головне за 28 січня

Тепла зима та реформи на газовому ринку принесли результати. Ціни на газ знизять на чверть. Європейський Союз лаштується виділити чергову фінансову допомогу Україні, але є умови. А «Укравтодор» готується до проєкту на мільярди доларів. Такими були новини вівторка, що минув.

Андрій Юхименко

Андрій Юхименко

головний редактор The Page

Facebook profile

«Нафтогаз» знизив ціну. Вартість газу для потреб населення і для виробників тепла в січні 2020 року буде на 25% меншою, ніж роком раніше, і складе 4,65 грн за кубометр. Ціну розраховували згідно з постановою Кабміну від 24 січня 2020 року. Тепер вартість газу на січень визначають за фактичними результатами біржових торгів, які проходили з 1-го по 22 число поточного місяця.

Quote«Використовуючи нову методику розрахунку вартості, Україна виконує зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом щодо поетапного переходу до ринку газу з вільним ціноутворенням і конкуренцією за побутового споживача між постачальниками газу», — зазначили в «Нафтогазі».

Гроші для аграріїв. Єврокомісія виділить Україні €26 млн на розвиток сільського господарства та малого фермерства. Про це йдеться в угоді, підписаній між Кабміном та Європейською комісією. Гроші спрямують на підтримку земельної реформи, на проведення реформ у галузі сільського господарства, а також на розвиток сільських територій. Крім цього, документ передбачає створення доступу малих фермерських господарств до фінансування шляхом введення грантових програм.

Європейська фінансова допомога Україні. Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук розраховує, що Європейський Союз надасть Україні другий транш макрофінансової допомоги в розмірі 500 млн євро до квітня 2020 року.

Quote«Європейська комісія очікує, що Україна виконає ключові попередні дії, узгоджені з МВФ, після чого ми надамо їй транш. Але зі свого боку ми вже почали внутрішню процедуру підготовки виділення коштів», — заявив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

«Укравтодор» працює над розробкою нової кільцевої навколо Києва. Підприємство веде переговори з двома-трьома великими іноземними компаніями про співробітництво щодо її будівництва. Про це в інтерв’ю The Page розповів глава держпідприємства «Укравтодор» Олександр Кубраков.

«Хтось із них уже робить техніко-економічне обґрунтування, з кимось ми вже підписали меморандуми. Попередня оцінка вартості повного проєкту — $5-8 млрд. Це приблизно стільки ж, скільки потрібно, аби привести до нормативного стану всю мережу доріг України».

Олександр Кубраков

Олександр Кубраков

Голова «Укравтодору»

Державний борг у доларах збільшився. Сукупний державний борг України в 2019 році у гривневому еквіваленті скоротився на 7,8% (на 170,2 млрд грн) — до 2 трлн, а в доларовому зріс на 7,7% (на $6 млрд) — до понад 84 млрд. У Мінфіні розказали, що причина таких коливань — зміцнення гривні, адже наприкінці 2018 року курс був 27,6 грн за долар, а наприкінці минулого року — 23,6 грн за долар.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини