МВФ дає гроші із застереженням, Угоду про асоціацію з ЄС переглянуть, запрацювала нова митниця. Головне за вихідні

Доброго ранку!

Давно не було таких багатих на резонансні новини вихідних. Міжнародний валютний фонд заявив, що гроші Україні все-таки дасть, але тільки, якщо уряд не буде загравати з колишніми власниками банків. Йдеться насамперед, звісно, про Ігоря Коломойського. Прем'єр-міністр Олексій Гончарук пообіцяв переглянути Угоду про асоціацію з ЄС, а голова держмитниці Максим Нефьодов – «розгребти завали» протягом тижня.

Андрій Юхименко

Андрій Юхименко

головний редактор The Page

Facebook profile

Гучна заява

Міжнародний валютний фонд схвалив програму фінансування України в розмірі $5,5 млн строком на три роки. Про це йдеться в опублікованій після розмови з президентом України Володимиром Зеленським заяві директора-розпорядника МВФ Крісталіни Георгієвої.

У заяві йдеться, що для того, щоб Україна отримала гроші, необхідно виконати ряд умов:

«Ми погодилися з президентом, що економічний успіх України залежить від дотримання законності в країні, скорочення впливу інтересів певних осіб, захисту тих досягнень, які були отримані після очистки банківського сектора України, і від повернення коштів платників податків, витрачених внаслідок банкрутства банків».

Крісталіна Георгієва

Крісталіна Георгієва

Директор-розпорядник МВФ

Гроші наша країна отримає після того, як це рішення затвердить рада директорів МВФ. На жаль, коли це відбудеться – у заяві не повідомляється. Раніше видання LIGA.net з посиланням на свої джерела писало, що, найімовірніше, питання України розглянуть у лютому наступного року.

Telegram Logo

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук зі свого боку заявив, що Національний банк готує законопроєкт, який зробить неможливим повернення колишнім власникам виведених з ринку банків.

Обіцянка тижня

З 8 грудня нова Державна митна служба (ДМС) отримала право здійснювати митну політику і боротися з митними правопорушеннями. Досі цим займалася Державна фіскальна служба.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Глава ДМС Максим Нефьодов повідомив, що нова митниця вже оформила перші вантажі. Кількість регіональних митниць скоротилася з 26 до 16. Працівники для роботи в них вже набрані.

Решту проблем Нефьодов пообіцяв усунути:

«Ще залишаються точкові питання, які разгребу за тиждень: місця доставки, окремі випадки транзиту, особливості роботи залізниці. А в грудні починаємо конкурси, щоб замінити тих, кого звільняємо».

Максим Нефьодов

Максим Нефьодов

ексголова Державної митної служби

Новини коротко

Цех підприємства «Запоріжсталь». Фото: «Укрметалургпром»

Цех підприємства «Запоріжсталь». Фото: «Укрметалургпром»

В Україні зупиняються металургійні підприємства. Галузева асоціація «Укрметалургпром» заявила, що вже сьогодні практично повністю не працюють Дніпровський метзавод, аглофабрика Південного ГЗК, призупинено частину потужностей Дніпровського меткомбінату, скорочено виробництво на « Arcelor Mittal Кривий Ріг» та на «Азовсталі». Більшість інших підприємств галузі також опинилися на межі зупинки. З-поміж причин ситуації, що виникла, називаються: уповільнення світового економічного зростання, високі тарифи на енергоресурси та транспортування залізничним транспортом, а також нові податкові ініціативи уряду. В асоціації відзначають, що нинішній рік стане найгіршим для галузі за весь час незалежності України.

Прем'єр-міністр заявив, що потрібно скорегувати Угоду про Асоціацію з ЄС. В інтерв'ю «Урядовому кур'єру» він сказав, що на Раді асоціації Україна-ЄС 28 січня 2020-го в Брюсселі будуть визначені сфери, які зараз вимагають перегляду, щоб процес інтеграції відповідав сучасним викликам».

«Ми збираємося оновити Додаток XVII, щоб на Україну поширювався режим внутрішнього ринку у сфері надання фінансових, телекомунікаційних, поштових та кур'єрських послуг».

Олексій Гончарук

Олексій Гончарук

прем'єр-міністр України

Також буде розглядатися питання так званого промислового безвізу.

Звільнено директора Донецького регіонального відділення «Укрзалізниці» Сергія Бугайова. Як повідомила «Економічна правда» з посиланням на власні джерела в «Укрзалізниці», його звинуватили в «організації незаконної схеми поборів з учасників тендерних закупівель», у залученні до них сумнівних підприємств і родичів.

Quote«До протиправної діяльності Бугайов залучив своїх близьких родичів і друзів. Деякі з них були призначені на ключові посади, пов'язані з проведенням закупівель та розпорядженням майном філії», — говорить джерело.

Космічна галузь отримала прибуток. За підсумками дев'яти місяців 2019 року, підприємства, що входять до сфери управління Державного космічного агентства України (ДКАУ), випустили продукції на суму 3 млрд грн. На таку ж саму суму реалізували її та отримали 370 млн грн чистого прибутку.

Провайдери аналогового ТБ втратили аудиторію, а цифрові платформи — наростили. У III кварталі зменшилось (на 28% у річному вираженні) використання аналогової платформи розповсюдження телевізійного сигналу. Майже на третину більше глядачі стали дивитися цифрове телебачення, на 23% — інтернет-платформи. Використання супутника залишилося без змін. Про це свідчать результати дослідження телевізійної аудиторії, яке на замовлення Індустріального телевізійного комітету проводять компанії Nielsen і «Комунікаційний альянс».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини