Міна Коломойського-Пінчука, неприємності у банків та маленькі радощі «Укрзалізниці» – головне за 2 липня


Ніхто й не сумнівався, що олігархи перешкоджатимуть впровадженню ринку електроенергії. Ще місяць тому ми повідомляли, що він невигідний Ігорю Коломойському, феросплавним заводам якого загрожують серйозні фінансові втрати через можливе зростання тарифів. Але ніхто не знав напевно, якого саме удару олігарх завдасть. Вчора це стало відомо. Тим часом НБУ вирішив засмутити одразу 11 банків. Їх визнали системоутворюючими, і тепер цим банкам потрібно резервувати більше коштів. Хорошими новинами могла похвалитися хіба що «Укрзалізниця». Але про все по порядку.

Новини коротко

Віктор Пінчук та Ігор Коломойський заклали міну під ринок електроенергії. Нікопольський завод феросплавів, що належить підприємцям, через суд призупинив рішення Нацкомісії з регулювання енергетики та комунальних послуг про тарифи для компанії «Укренерго». Тепер вона не зможе покривати за рахунок тарифу частину своїх витрат на передачу електроенергії. А «Енергоринок» не матиме коштів для того, щоб покривати витрати виробникам «зеленої енергії».

Telegram Logo

Зросла кількість системоутворюючих банків. Досі ними в Україні вважалися державні Приватбанк, Ощадбанк і Укрексімбанк. Але після того, як НБУ переглянув критерії для таких установ, до списку долучились наступні банки: Укргазбанк, Альфа-банк, Укрсоцбанк, «Райффайзен Банк Аваль», ПУМБ, Укрсиббанк, ТАСкомбанк, «Універсал банк», Кредобанк, «ОТП банк» і банк «Південний». Всі вони повинні будуть виконувати підвищені вимоги щодо капіталу (причому виконувати їх ще протягом року у разі втрати банком статусу).

Облігації «Укрзалізниці» йдуть нарозхват. Завершилась процедура визначення ціни випуску паперів компанії на суму $500 млн. У результаті виявилося, що попит уп’ятеро перевищував пропозицію. Це дозволило знизити процентну ставку за облігаціями до 8,25%, що на 1,5 пп менше, аніж в 2013-му. Купон за бондами є найнижчим серед квазісуверенних позичальників України з 2011 року.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Нафтогаз» отримав право перераховувати менше коштів до держбюджету. Згідно з рішенням Окружного адміністративного суду Києва, призупиняється дія постанови Кабміну про те, що компанія повинна була виплатити державі 90% чистого прибутку за 2018 рік не пізніше 1 липня 2019 року. Суд ухвалив таке рішення, тому що інші державні компанії повинні перераховувати не більше 30%. А це ставить «Нафтогаз» у нерівні умови.

В Україну почали постачати американську нафту. Компанія «Укртатнафта», яка володіє однойменною мережею автозаправок і Кременчуцьким нафтопереробним заводом, закупила у США 75 тис. т нафти, яку 4 липня доставлять танкером до Одеси. Ця сировина — хороша заміна азербайджанській, оскільки вихід світлих нафтопродуктів у неї вищий, а вміст сірки — менший. У серпні планується ще одна поставка.

У Швейцарії заблокували гроші, вкрадені з «Нафтогазу». Федеральна прокуратура Берна розслідує справу про відмивання коштів через швейцарські банки. У якості забезпечувального заходу вона заморозила 60 млн франків. На запит Deutsche Welle правоохоронці повідомили, що мова йде про переведення компанією з Британських Віргінських островів на її швейцарський рахунок $25 млн. Українська генпрокуратура вважає цю фірму підконтрольною екс-голові «Нафтогазу» Євгену Бакуліну.

Ігорю Коломойському доведеться відповідати. Підприємці Ігор Фурман і Лев Парнас подали на нього позов до Голосіївського районного суду Києва. Позивачі просять стягнути з Коломойського 200 млн грн за те, що той в інтерв’ю програмі «Схеми» (проект «Радіо Свобода») назвав їх «аферистами» і «пообіцяв вивести на чисту воду». Бізнесмени розцінили це як загрозу і вимагають компенсації за завдану моральну шкоду.

У Борисполі з’явився капсульний готель. Він розташовується у самому терміналі D. Там за відносно невелику суму можна орендувати комірчину з матрасом. Подібні готелі є в багатьох аеропортах світу. Наш побудувала компанія GettSleep. Виглядає він досить бюджетно і як дві краплі води схожий на той, що вона відкрила у московському Шереметьєво.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини