Люди Ярославського в банку Пінчука, напад на будинок Катерини Рожкової. Головне за 4 грудня

Доброго ранку!
Серед головних подій минулого дня я б відзначив появу інформації про те, що Олександр Ярославський придивляється до банку Віктора Пінчука «Кредит-Дніпро». Крім того, мене особисто шокувала новина про те, що натовп напав на будинок першого заступника голови НБУ Катерини Рожкової. І нарешті Кабмін вирішив найняти аудитора для «Нафтогазу».

Андрій Юхименко

Андрій Юхименко

головний редактор The Page

Facebook profile

Ексклюзив

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Наша оглядачка Маргарита Яковлєва поспілкувалася з трьома незалежними один від одного джерелами на банківському ринку, які розповіли їй про те, що власник компанії DCH Олександр Ярославський збирається купити банк Віктора Пінчука «Кредит-Дніпро». За словами одного з джерел, люди Ярославського вже працюють в установі.

В інвесткомпанії Віктора Пінчука цю інформацію не підтвердили, але і не спростували. Сам Ярославський плани про купівлю фінустанови поки що не коментує.

Інтерес до «Кредит-Дніпро» також проявляла група ТАС Сергія Тігіпка, стверджує керуючий партнер інвесткомпанії Atlas Advisors Олексій Ращупкін. Згідно з його інформацією, менеджмент «Кредит-Дніпро» протягом останнього року активно покращує фінансові показники банку. Що, на думку аналітика, опосередковано свідчить про передпродажну підготовку.

Шокуюча подія

На будинок першого заступника голови Національного банку Катерини Рожкової напали. Близько тридцяти чоловік з-поміж тих, що беруть участь у мітингу під вікнами регулятора, приїхали до її будинку. Вони зняли з петель ворота, налякали дочку Рожкової і завдали незручностей сусідам.

«Зараз думаю над тим, як правильно подати заяву [в поліцію — ред.], адже я вперше зіткнулася з такими протестами під своїм будинком».

Катерина Рожкова

Катерина Рожкова

Перший заступник голови Національного банку України

Заступник голови НБУ також сказала, що й сам регулятор вже звернувся в Службу безпеки України з приводу того, що мітингувальники почали переслідувати його керівництво.

Новини коротко

621523-r0-cover-medium.jpg

Новий голова Державної продовольчої зернової компанії. На цю посаду Кабмін призначив колишнього CEO компанії «Мрія» Саймона Чернявського. Він – громадянин Великої Британії. З 2008-го по 2011 рік Чернявський був першим заступником директора української «РоАгро». Протягом наступних чотирьох років працював гендиректором агрохолдингу Harv East Holding. У 2015 році його призначили гендиректором «Мрії» (пізніше — Continental Farmers Group ), де він пропрацював до травня 2019 року.

Фото: FB / Байба Апин

Фото: FB / Байба Апин

В Ощадбанку доукомплектували наглядову раду. Головою НР обрали Байбу Апін. Вона понад 15 років пропрацювала у сфері консалтингу з інформаційних технологій та управління цифровою трансформацією в країнах пострадянського простору. Заступником голови став Ігор Мітюков. Головою комітету з питань аудиту призначили Пітера Бріггса, а Хуан Енріке Перес Калот очолив комітет з питань ризиків. До складу наглядової ради увійшли також Міхаель Вайнштейн, Янне Харьюнпаа, Юлія Пашко та Юрій Храмов.

Кабмін запустив нову митницю. Державна митна служба з 8 грудня отримає повноваження Державної фіскальної служби, які стосуються митниці. Відтепер нова митна служба та її територіальні органи можуть почати повноцінну роботу.

Quote«Це дозволить ефективніше трансформувати митну сферу, реалізувати заплановані інфраструктурні проєкти, істотно змінити кадровий склад», — написав голова Державної митної служби Максим Нефьодов на своїй Facebook-сторінці.

Кабмін також ухвалив рішення про те, що товари, які не пройшли митний контроль, будуть продаватися на електронних аукціонах «ProZorro.Продажі».

Кабмін перевірить фінанси «Нафтогазу». Уряд вирішив найняти аудиторську фірму Delloite для перевірки фінансової звітності держкомпанії. Також прем'єр-міністр Олексій Гончарук зазначив, що немає політичного рішення міняти главу «Нафтогазу» і що він буде працювати до закінчення його контракту.

Нацбанк поліпшив прогноз інфляції на цей рік. У 2019-му вона може впасти майже до 6% (як порівняти з 9,8% та 13,7% у 2018-му і 2017 році відповідно).

«Облікова ставка може впасти до 9% наприкінці наступного року і до 8% до кінця 2021-го. Ставки будуть знижувати для тих, хто приймає інвестиційні рішення».

Олег Чурій

Олег Чурій

Заступник голови НБУ


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини