Коломойський програв НБУ, обшуки у «друзів» Петра Порошенка і нова соратниця Макса Нефьодова — головне за 19 липня

Доброго ранку!

Що ближче вибори, то більше розпалюються пристрасті. Вчора на компанії бізнес-структур, які пов’язують з експрезидентом Петром Порошенком, обрушилася лавина обшуків. Прийшли до Олега Гладковського (Свинарчука) і до фінансиста Макара Пасенюка. Інформація про це широко висвітлювалася в ЗМІ, і вона явно не на руку партії Порошенка. Час для обшуків вибрано вкрай вдало — останній день, коли дозволена передвиборна агітація. А тим часом олігарх Ігор Коломойський продовжує робити те, що він вміє найкраще, — судитися за величезні суми грошей. Правда, зі змінним успіхом. Але про все по порядку.

Новини коротко

До соратників Порошенка прийшли з обшуками. Вчора Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура провели обшуки в автокорпорації «Богдан» і спортклубі «5 елемент». Сталося це в рамках справи про розтрату чиновниками Міноборони і Генштабу, яку ті нібито допустили при закупівлі військової техніки. Корпорація «Богдан» належить близькому соратнику Петра Порошенка Олегу Гладковському (Свинарчуку), який ще донедавна був заступником секретаря РНБО. Звідти його звільнили після корупційного скандалу. Детективи НАБУ і САП також провели обшуки в київському офісі інвестиційної групи ICU Макара Пасенюка і Костянтина Стеценка. Обшуки стосуються розслідування зловживань владою при установці формули «Роттердам+» для визначення ціни на електроенергію. Всі компанії, до яких прийшли з обшуками, заявляють про те, що це пов’язано з виборами до Верховної Ради, які відбудуться цієї неділі.

Telegram Logo

Група «Приват» програла Нацбанку. Верховний суд відхилив касаційну скаргу підконтрольної Ігорю Коломойському компанії з виробництва безалкогольних напоїв «Ерлан» (ТМ «Біола»). У касації було оскаржено рішення суду, який підтвердив право НБУ на стягнення з компанії застави за кредитом рефінансування Приватбанку на 3 млрд грн. «Ерлан» сперечалася за право НБУ стягувати заставу, посилаючись на те, що після націоналізації Приватбанку обставини істотно змінилися, а тому договір поруки вже не діє. Загалом НБУ вже виграв 50 аналогічних справ у судах першої інстанції, але остаточне рішення в цій суперечці Верховний суд виніс вперше.

Ігор Коломойський домігся продажу Промінвестбанку. Фондова біржа ПФТС повідомила, що 28-го серпня відбудеться аукціон з продажу 99,8% цього банку. У вересні минулого року Апеляційний суд Києва заарештував ці акції за позовом пов’язаних з групою «Приват» компаній. Вони вимагали виконати рішення Третейського суду в Гаазі про те, що Росія повинна відшкодувати українським компанія збитки в розмірі $159 млн за активи, що втрачені через анексію Криму. У свою чергу, в червні цього року російський Внєшекономбанк подав до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма позов на сотні мільйонів доларів. Банк вимагає від України (а не від компаній Коломойського) відшкодувати сотні мільйонів доларів за перешкоди в роботі Промінвестбанку.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Глава Держмитниці найняв собі продакт-менеджера. Максим Нефьодов повідомив, що до його команди, яка створює нову митницю, приєднується відома підприємниця в сфері IT Яніка Мерило. Як написав чиновник на своїй сторінці у Facebook, вона буде «займатись продакт менеджментом, особливо в напрямку дизайну процесів, із якими будуть стикатись клієнти Державної митної служби». Раніше Нефьодов заявляв, що планує «повну електронізацію митниці, і що особлива увага буде приділятися роботі з великими масивами інформації, а також автоматизованому ризик-менеджменту». Початок роботи нової митниці планується на кінець вересня.

«Газпром» програв суди за свої європейські активи. Апеляційний суд Амстердама і Окружний суд Люксембургу відхилили скарги російського монополіста. Таким чином, суди підтвердили право «Нафтогазу» стягувати з «Газпрому» активи для виконання рішення Стокгольмського арбітражу, згідно з яким російська сторони зобов’язана виплатити «Нафтогазу» $2,6 млрд.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини