МВФ дасть Україні $8 млрд, главу Мінфіну Уманського звільнять, а Київ увів орендні канікули для бізнесу. Головне за 27 березня

Фото: pixabay.com

Фото: pixabay.com

МВФ збільшить кредитування України до $8 млрд. Україна провела перші переговори про реструктуризацію боргу перед МВФ, щоб не допустити дефолту. Міжнародний валютний фонд може збільшити суму в рамках нової програми розширеного фінансування (EFF) до $8 млрд. До кредитування може підключитися Світовий банк з обсягом $2,5 млрд. Таким чином, сукупне кредитування від МВФ і Світового банку може скласти $10,5 млрд.

Зарплата зросла на 12%. У лютому цього року реальна заробітна плата зросла на 12%, як порівняти з лютим 2019 року. Середня номінальна зарплата в лютому цього року склала 10,8 тис. грн, у січні – 10,7 тис. Однак у грудні минулого року вона склала 12,2 тис. грн.

Рецесія світової економіки. Світова економіка увійшла в рецесію, вийти з якої не вдасться до 2021 року. Найбільше криза-2020 вдарить по країнах з великим боргом, по Україні зокрема.

Відставка глави Мінфіну Уманського. Міністр фінансів України Ігор Уманський стоїть у черзі на звільнення через невдалу спробу секвестру бюджету держави. Рішення про секвестр держбюджету Верховна Рада поки що не прийняла. Очікується, що бюджет буде переглянуто на позачерговому засіданні в понеділок 30 березня.

Київ увів орендні канікули. Київрада перерозподілила бюджетні кошти, зробивши пріоритетними напрямки медицини, соціальної сфери та будівництва. Для малого та середнього бізнесу, який постраждав від карантину, оголошеного через пандемію коронавірусу, влада столиці ввели 4-місячні орендні канікули.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Ілон Маск у масці та астронавти на Tesla: фоторепортаж зі спроби запуску SpaceX

Космічна компанія SpaceX Ілона Маска мала 27 травня о 16:33 за місцевим часом провести найважливіший запуск в історії. Очікувалося, що ракета-носій Falcon 9 з космічним кораблем вперше доправить астронавтів на Міжнародну космічну станцію (МКС). Однак через погодні умови запуск не відбувся. Наступну спробу заплановано на 30 травня. The Page зібрало фотографії зі спроби запуску ракети.

Пишний не подався на конкурс на голову Ощадбанку — джерело в Мінфіні

Андрій Пишний не став подавати свою кандидатуру на конкурс на посаду голови правління Ощадбанку.

Україна скоротить виробництво цукру на 15% — «Укрцукор»

Виробництво цукрової промисловості України в 2020/2021 маркетинговому році прогнозується на рівні 1,2-1,3 млн тонн цукру, що на 15% менше, ніж роком раніше.