Хто б'є по рейтингу Зеленського, масштаби кризи-2020, бізнес проти тотального карантину. Головне за 23 березня

Фото: «Кореспондент»

Фото: «Кореспондент»

Бізнес-барометр: Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського. На початку кожного тижня The Page публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Зеленського. Минулий тиждень, як і попередній, був повністю зосередженим на карантинних заходах і на тому, що робить влада для того, щоб підтримати бізнес.

Зростання глобального ВВП у 2020 році впаде до нуля. Це відповідає рівню великих рецесій у 1982 і 2009 роках. Аналітики Bank of America прогнозують зниження китайської економіки більш ніж на 30% у першому кварталі. Згідно зі звітом банку, після повернення економік до роботи зростання прискориться, однак рівень ВВП буде нижчим за раніше озвучену тенденцію.

Банки почали закривати відділення та вводити обмеження. Під час карантину вже закрилися торгові центри, театри, фітнес-клуби і багато магазинів. «Смута» не обійшла стороною і банківські відділення. Однак НБУ наполягатиме на введенні банками кредитних канікул на час карантину. Регулятор розробить кілька варіантів надання допомоги фізичним особам, малому, середньому та крупному бізнесу.

Найбільші бізнес-асоціації виступили проти «надзвичайного стану Авакова». «Союз українських підприємців», «Європейська бізнес асоціація», «Федерація роботодавців України», «Бізнес 100», IT Ukraine та СЕО club Ukraine підтримали введення надзвичайного стану в Україні. Однак вони негативно сприйняли пропозицію міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про припинення роботи багатьох нестратегічних виробництв.

Ситуація у світовій економіці у 2020 році може бути гіршою, ніж у 2008-му. Про це заявила глава МВФ Крісталіна Георгієва за підсумками екстреної телеконференції з участю глав центробанків і міністерств фінансів країн G20.

Гарного вам дня!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

ДБР повідомило ексголові наглядової ради «Вектор банку» про підозру у виведенні з банку 28 млн грн

Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру у заволодінні чужим майном на суму 28 млн грн ексголові наглядової ради «Вектор банку».

Сенатори США пообіцяли запропонувати 1 червня нові санкції проти «Північного потоку – 2»

Очікується, що 1 червня сенатор-республіканець Тед Круз і демократ Джин Шахін внесуть на розгляд Конгресу нові санкції щодо газопроводу «Північний потік – 2», який Росія намагається добудувати самостійно. Про це повідомило Reuters.

Нацбанк за травень купив на міжбанку валюти на $661 млн і поповнив резерви

Національний банк у травні придбав на міжбанківському валютному ринку $660,6 млн. У квітні він купив в резерви $723,3, а продав – $445 млн.