Дорога покупка Сергія Тігіпка, соратник Фірташа в банку «Січ» та проблеми Google. Головне за 1 листопада

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Таємне стало явним – підприємець Сергій Тігіпко придбав елітну нерухомість у центрі Києва. Про це повідомив Антимонопольний комітет. Щоправда, він спростував популярне в бізнес-колах твердження про те, що раніше ця нерухомість належала Дмитру Фірташу. Тим часом у Національного банку виникли претензії до бізнесмена, близькість якого до олігарха мало у кого викликає сумніви.

Новини коротко

Сергій Тігіпко обзавівся новою нерухомістю. Антимонопольний комітет України (АМКУ) схвалив покупку понад 50% у статутних капіталах торгово-офісного центру «Арена-Сіті» та компанії КАН бізнесменом Сергієм Тігіпком через T.A.S. Property Limited. Водночас пресслужба АМКУ заявила, що продавець частки у статутних капіталах «Арени-Сіті» та КАН не входить в групу Дмитра Фірташа. Таким чином, відомство відреагувало на інформацію в пресі про те, що ці активи входили в Group DF, що належить бізнесменові.

Денис Горбуненко сплив у банку «Січ». Нацбанк виявив, що бізнесмен контролює цю кредитну установу. Горбуненко відомий тим, що був мажоритарним акціонером «Родовід банку», а також як власник компанії Raga Establishment, яка судилася за «Укртелеком» з Рінатом Ахметовим. Через це він вважається близьким до підприємця Дмитра Фірташа. Горбуненко не подав регулятору пакет документів для погодження набуття значної участі в банку. Нацбанк попередив, що якщо порушення не буде усунено, структура власності банку може бути визнана непрозорою.

Telegram Logo

У Google виникли проблеми з законодавцями. Сенатор-республіканець Джон Тьюн підготував законопроєкт, у якому міститься вимога зобов'язати компанію та інших постачальників пошукових систем розкривати алгоритми пошуку. Його підтримала група сенаторів від двох партій. Про це повідомила газета The Wall Street Journal. Законопроєкт з'явився у відповідь на часті скарги користувачів, що пошукові сервіси та соціальні мережі приймають рішення щодо того, який контент бачать користувачі. І навіть можуть виключати деякі посилання з результатів видачі, що є певною формою цензури. Цей законопроєкт, ймовірно, стане частиною більш широкого законопроєкту про конфіденційність приватних даних.

Українські банки перейшли на міжнародний стандарт банківського рахунку. 1 листопада банки України повністю перейшли на міжнародний стандарт номеру банківського рахунку IBAN. Номер рахунку тепер складається з 29 буквено-цифрових символів. Його використовують близько 70 країн світу. Для клієнтів банків перехід є безболісним – фінустанови самі подавали в контролюючі органи всю необхідну інформацію для переходу. Регулятор також продовжив паралельне використання нових та старих реквізитів до 12 січня 2020 року.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Росія обмежила доступ до інтернету. У РФ з 1 листопада частково набув чинності закон про «суверенний рунет». Тепер оператори повинні встановити на своїх мережах технічні засоби протидії загрозам (ТСПУ), які дозволять фільтрувати трафік і обмежувати доступ до заборонених сайтів. Ініціатори документа розповідають, що це захистить країну в разі виникнення загроз ззовні. Документ піддавався різкій критиці учасників ринку, однак з низкою поправок був остаточно прийнятий Держдумою 16 квітня.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини