Deutsche Bahn в Україні; обіцянки Зеленського; падіння виробництва. Головне за 22 січня

Міністерство інфраструктури вирішило завести німецькі порядки на українській залізниці. У цьому допомагатимуть фахівці з Німеччини. Володимир Зеленський пообіцяв інвесторам «няньок». Тим часом ми займаємо більше, а промислове виробництво падає. Такими були новини минулої середи.

Андрій Юхименко

Андрій Юхименко

головний редактор The Page

Facebook profile

Новини коротко

Впало промислове виробництво. За рік воно знизилося на 1,8%, а за останній місяць 2019 року, як порівняти з аналогічним періодом 2018-го, зниження склало 7,7%. Для порівняння: у 2018 році промвиробництво зросло на 1,1%, у 2017-му — на 0,4%, у 2016-му — на 2,4% після спаду, що тривав впродовж чотирьох років.

Новий партнер «Укрзалізниці». Міністерство інфраструктури України 22 січня підписало «Меморандум про взаєморозуміння» із залізничним оператором Німеччини Deutsche Bahn. Фахівці Deutsche Bahn реформуватимуть управлінські механізми «Укрзалізниці», а також підвищуватимуть ефективність і якість залізничних перевезень у нашій країні.

«Тому про продаж або оренду стратегічно важливого державного об'єкта — «Укрзалізниці» — не йдеться».

Олексій Гончарук

Олексій Гончарук

прем'єр-міністр України

Україна позичила під рекордно низькі відсотки. Міністерство фінансів розмістило десятирічні єврооблігації на 1,25 млрд євро з купоном 4,3% річних. Загальний попит на український борг перевищив пропозицію ушестеро і склав 4,3 млрд євро, що дозволило знизити ставку купонного доходу. Погашення випуску ОВДП приходиться на 2030 рік.

Telegram Logo

Майно та рахунки «Укртрансгазу» арештували. За рішенням Арбітражного суду Києва від 2007 року у справі про постачання газу споживачам «Укренергозбуту» заарештовано майно та рахунки оператора підземних сховищ природного газу «Укртрансгаз» у розмірі 2,3 млрд грн.

QuoteВ «Укртрансгазі» вважають, що подібне рішення є неправомірним, а стягнення з підприємства коштів «Укренергозбутом» і «Фінансовою компанією «Фін-Інвест» — шахрайством.

Україна вичерпала квоти на поставки меду до ЄС всього за 10 днів. Наша країна вже 10 січня повністю вичерпала виділену на 2020 рік квоту на безмитні поставки меду до країн Європейського Союзу. Водночас у 2020 році Європейський Союз збільшив квоту на закупівлі меду з України до 6 тис. тонн на рік, повідомляє Офіс віцепрем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Давоський форум

Вчора завершився другий день Всесвітнього економічного форуму 2020. Про те, що там відбувалося, можна прочитати в статті «Давос, день другий. «Чудо: UA» від Зеленського, заклик Варфоломія і «ложка дьогтю» від Сенцова» редакторки рубрики «Експерти» The Page Олександри Захарової.

Зокрема, в ній йдеться про наступне:

  • Президент України пообіцяв почати програму великої приватизації з готовими до продажу 500 підприємствами; звільнити на п'ять років від податку на прибуток інвесторів, які вкладуть в Україну від $10 млн; а інвесторам зі $100 млн «в кишені» і зовсім надати окремий договір з державою. Таких инвесторів обслуговуватиме окремий менеджер — investment nanny, він говоритиме п'ятьма мовами та буде доступний 24/7.
  • Прем'єр Олексій Гончарук, повідомив, що Україна буде співпрацювати з найбільшим залізничним оператором Німеччини — Deutsche Bahn. За словами Гончарука, Міністерство інфраструктури 22 січня підписало з компанією «Меморандум про взаєморозуміння».

Сьогодні учасники форуму вислухають три ключові звернення — від канцлера Німеччини Ангели Меркель, прем'єра Італії Джузеппе Конте і генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерреша.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини